Florence i The Machine to alternatywny, rockowy zespół. Liderką zespołu jest Florence Welch. 
Ich pierwszymi singlami były “Kiss with a First” , “Dogs Days are Over” i wspaniały “Rabbit Heart”.Niedawno pojawił się nowy singiel i teledysk "Drumming"

"Chcę, aby moja muzyka brzmiała jak rzucanie się z drzewa, lub z wysokiego budynku, albo jakbyś był zasysany w dół do oceanu i nie mógł oddychać," mówi Florence Welch. "To coś, zdecydowanego i wszechogarniającego, wypełnia cię, a ty albo wybuchniesz z nim, albo po prostu znikniesz."
Sama Florence jest pełna sprzeczności: Jest twarda ale przerażona, wiązanka nerwów i pasji, ciemności i czystej radości. "Czuję rzeczy dość intensywnie, co powoduje, że moja muzyka musi być tak intensywna. Jestem bardzo smutna, albo naprawdę szczęśliwa, jestem zmęczona lub całkowicie maniakalna. Wtedy jestem najbardziej kreatywna, ale również niebezpieczna dla samej siebie. Czuję wtedy, że mogłabym napisać kilka dobrych piosenek, lub złamać kilka serc. Lub stół. Lub okulary!"
Dorastała w Campbell, południowym Londynie, najstarsza z trójki dzieci. Zaczęła śpiewać do Niny Simone i Dusty Springfield, po czym rozszerzyła swoje wokalne możliwości przy ariach. Następny był okres skate-punku zanim znalazła się w uczelni Artystycznej Camberwell. Jest eklektycznym mixem ale dla niej wspólną nicią są zawsze emocje. 
Razem z The Machine tworzą siedmioosobowy zespół wraz ze stałym składem: Robem Ackroydem (gitara), Chrisem Haydenem (perkusja), Izabelą Summers (instrumenty klawiszowe) i Tomem Mongerem ( harfa).

Rosnący gwałtownie głos Florence, epicki śpiew, dziwna melodia i niezwykły świat, pozwolił jej na zdobycie w 2009 Nagrody Krytyków brytyjskich (Critic Choice Award). Niektórzy porównują ją do Kate Bush. Znajdziecie również melodię Toma Waitsa, nicka Cave i trochę Bjork. Mimo porównań, Florence pozostaje wyjątkowa.