Luke Top grający na basie i gitarzysta Lewis Pesacov byli od dawna przyjaciółmi, których łączyła miłość do świata muzyki, zaczęli grać w klubach muzykę dance inspirowaną Afryką. Dźwięki szybko podchwycono z entuzjazmem, a wkrótce muzycy z całego miasta zaczęli wpadać na ich koncerty : "Myślę, że ludzie przychodzili na nasze koncerty tylko po to by móc poskakać z nami na scenie" dowcipkuje Top.

Szybko napisali kilka inspirujących utworów i poprosili znajomych, znajomi znajomych i nawet nieznajomych, aby przyłączyli się do nich na scenie. "Nie ma dużo zespołów takich jak Fool's Gold", mówi właściciel Spaceland's, Mitchell Frank. To połączenie afrykańskich rytmów, dance lat 80-tych, popu,

"Jesteśmy poważnymi studentami stylów muzycznych - nieodłączne polirytmicznych, noszących jeszcze w sobie chwytliwe melodie i głębokie, wirujące bity", mówi Pesacov. Niedługo po ich wspólnych początkach, Fool's Gold rozwinęło się w pełni wymiarowy zespół.
Mimo że niektórzy z nich spotkali się po raz pierwszy na scenie, wkrótce stali się zwartą grupą. Skład osobowy to Garrett Ray na perkusji, Jimmy Vincent i Matt Popieluch na gitarze, Amir Kenan (przyjaciel z dzieciństwa Luke'a z Izraela) wokal i gra klawiszy, Brad Caulkins i Mark Noseworthy saksofon / flet i perkusja, Orpheo McCord (który studiował na instrumentach perkusyjnych w Ghanie, a także dorabiał jako perkusista The Fall), brazylijski / meksykański artysta plastyk Salvador Placencia, Argentyńska gwiazda pop Erica Garcia, Michael Tapper (ex-perkusista We Are Scientists).

Wielokulturowa grupa urodziła się w mieście, które jest tyglem kultur. 
Niedawno "Fool’s Gold" zostali przedstawieni we francuskiej telewizji muzycznej i w magazynie "Los Angeles Times". W dniu 29 września będą udostępniać swój debiutancki album na IAMSOUND Records