Nowy Ford

Ford B-Max

W 2010r. Ford B-MAX zrobił furorę na Targach Motoryzacyjnych w Genewie. Wtedy prezentowany był prototyp, a w marcu, na tegorocznych targach,  zaprezentowany zostanie model produkcyjny, którego sprzedaż w Europie ruszy w drugiej połowie roku.

Czym zaskakuje nowy Ford? Przede wszystkim nowatorskim systemem Easy Access Door. System ten wprowadza standardowe drzwi przednie (zawiasowe), natomiast tylne są przesuwne. Dodatkowo przesunięto słupek B do drzwi tylnych, co sprawia, że po otwarciu przednich i tylnych drzwi uzyskujemy wejście o szerokości ok. 1,5m.

Czy stwarza to większe zagrożenie? Otóż nie. Projektanci Forda zadbali aby był on równie bezpieczny, co inne modele. Bezpieczeństwo potwierdzono ponad 1000 symulacji, które trwały 3 lata, oraz 50 próbami zderzeń bocznych, które potwierdziły bezpieczeństwo nowego systemu.

Nowatorstwo możemy zauważyć również pod maską, gdzie standardowo zamieszczono silnik EcoBoost o pojemności 1,0 litra, który ma osiągi jak silnik o pojemności 1,6 litra, a jednocześnie zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2.

Więcej informacji zdobędziecie na www.ford.pl.

eleganckie wnętrze nowego forda

Wnętrze Forda B-Max

 

Autor: Rafał Włodarski