Kobiety od zawsze starają się zatrzymać czas, aby wciąż wyglądać świeżo i młodo. To nigdy nie ulegnie zmianie. Jednak metody tej walki ciągle się rozwijają. Jeżeli zależy Ci aby Twoja skóra wciąż wyglądała młodo, YSL idzie na ratunek.

 

Yves Saint Laurent Forever

Eksperci z Yves Saint Laurent przygotowali nową broń: glikany. Znajdują się w naszej skórze i są odpowiedzialne za regeneracje komórek. Jednak nic nie trwa wiecznie więc i glikany nie pracują tak jak powinny, przez całe nasze życie. Z wiekiem ich moc słabnie (już po 25. roku życia).

 

 

Yves Saint Laurent Forever

Właśnie dlatego ekipa naukowców YSl Skin Science przy współpracy z profesorem Peterem Seebergerem, pretendentem do Nagrody Nobla, pracującym między innymi nad szczepionką przeciw malarii, stworzyła linie kosmetyków (serum, krem i krem pod oczy) na bazie trzech glikanów. Działają one we wszystkich warstwach skóry: w naskórku, skórze właściwej oraz w warstwie pomiędzy nimi. Seria YSl Forever Youth Liberator ma trwale pobudzać mechanizmy regeneracji skóry.

 

 

Yves Saint Laurent Forever

 


Jest to pierwsza na rynku firma, która wykorzystuje glikobiologię do produkcji swoich kosmetyków. Glikobiologia została nagrodzona aż siedmioma Nagrodami Nobla i jest jedną z 10 dziedzin nauki, która zmieni przyszłość medycyny. Te (podobno)  "cudotwórcze" kosmetyki mają jednak swoją cenę. Za serum możemy zapłacić około 360 zł, krem pod oczy będzie nas kosztował  270 zł, a krem do twarzy 260 zł. Należy mieć nadzieję, że okażą się warte swojej ceny.

Autor: Katarzyna Rytel