Fotoepilacja  (zwana też fotodepilacją) jest metodą usuwania owłosienia za pomocą silnego światła emitowanego przez urządzenie E-Light (IPL+RF). W czasie zabiegu następuje zamiana energii świetlnej w energię cieplną. Ciepło dociera po włosie do mieszka włosowego, przegrzewa go, a tym samy niszczy. Dotyczy to włosków, które aktualnie są w fazie anagenu, czyli wzrostu. W rezultacie w ciągu około dwóch tygodni od wykonania zabiegu włoski wypadają wraz z cebulkami. Fotoepilacja przy użyciu światła IPL jest najpopularniejszą metodą na świecie prowadzącą do usunięcia owłosienia.

Technologia fotoepilacji w Yasumi epil:
W Yasumi epil wykorzystuje się najnowocześniejsze urządzenia E-Light działające w technologii IPL+RF, w których fala radiowa (RF: 1Mhz) dodatkowo wzmacnia efektywność samego światła (IPL: 10-60J), czyniąc zabieg jeszcze skuteczniejszym niż w przypadku samego IPL.
Na całym świecie stosowane są dwie techniki umożliwiające trwałą redukcję zbędnych włosków:
•    Fotoepilacja / fotodepilacja:
o    IPL (Intense Pulse Light - Intensywne Światło Pulsacyjne)
o    IPL + RF (Intense Pulse Light + Radio Frequency - Intensywne Światło Pulsacyjne + Fala Radiowa)
•    Depilacja laserowa

Obie metody zapewniają trwały efekt. Jednak usuwanie owłosienia za pomocą nowoczesnych metod IPL gwarantuje, w przeciwieństwie do depilacji laserowej, skuteczność niezależnie od typu skóry i koloru owłosienia (laser działa tylko na ciemne włosy i jasną skórę). Niewątpliwą zaletą fotoepilacji wykonywanej przez personel Yasumi epil jest również bezbolesność zabiegu. Ponadto w gabinetach Yasumi epil zabiegi fotoepilacji wykonywane są przy użyciu technologii IPL+RF.

Stosowane przez gabinety Yasumi epil metody są skuteczne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.
E-Light - IPL + RF:
"Zdecydowanie najlepsze małżeństwo IPL'a z inną technologią. Stosowanie głowic IPL wyposażonych w system RF (prąd o częstotliwości fal radiowych) daje możliwość obniżenia mocy światła przy jednoczesnym wzroście efektywności zabiegów." Nowoczesna Medycyna Estetyczna: lipiec - sierpień 2010