Lady Gaga ze swoimi dziwacznymi i bardzo odważnymi fryzurami zachęciła Nas, a w szczególności stylistów fryzur na bardziej wyrafinowany wygląd włosów. Wiele gwiazd jak Gwen Stefani, Rihanna czy Agyness Deyn odbyło podróż w czasie do lat 50-tych. Czasów uwolnienia zmysłów. Na ekranach aktorki, jak Marilyn Monroe emanowały seksapilem, natomiast na parkiecie panował Rock'n'Roll i Elvis Presley.
Teraz powracamy do tamtych lat, jednak nie nosimy włosów inspirowanych Marilyn Monroe, a Elvisem Presleyem. Modna dziewczyna to zbuntowana dziewczyna. Lok włosów nad czołem to absolutny hit. Połowa włosów jest na górze, a druga połówka na dole. Jeżeli mamy długie włosy jak Gwen Stefani, możemy zarówno związać włosy w koński ogon czy kok, z górnej części włosów robimy jeden duży lok, który musimy mocno usztywnić na lakierze.
Jeżeli mamy krótkie włosy jak Agyness Deyn , górną część zakręcamy na średniej wielkości loki, a dolne włosy zostawiamy rozpuszczone. Fryzurę należy umocnić pianką lub lakierem

Taką stylizację włosów mogliśmy zobaczyć na pokazach mody. Modelki które szły po wybiegu między innymi u Max Mara miały z przodu wielki wytapirowany kokon.

Sposób na wykonanie fryzury:
Prosta wersja:
Włosy przy czole na przodzie zaczesać mocno do tyłu i nałożyć bardzo dużą ilość lakieru do włosów.

Zaawansowana wersja:
Weź fragment przednich włosów i podkręć je do tyłu na gorącym wałku. Po 15 minutach wyciągnij wałek. Bardzo delikatnie przesuń lok spowrotem na bok, aby był troszkę odsunięty od miejsca gdzie włosy stykają się z czołem.
Na fryzurę nanieś lakier do włosów