Grzywki, warkocze, upięcia i rozpuszczone włosy. Jesienią 2012 będzie można nosić na głowie właściwie wszystko i ciągle wyglądać modnie.  Poniżej znajduje się kilka pomysłów, które pojawiły się w tym roku na wybiegach.

 

1. Prosta kitka, gładko zaczesane włosy. Wiązanie tuż nad karkiem sprawdzi się w przypadku kobiet o długich szyjach i w miarę kształtnych głowach. Eleganckie i minimalistyczne, nie wymaga dużo zachodu.

kitka

2. Warkocze pozostają na topie. Modne będą zarówno te opadające ciężko na ramiona, jak okalające głowę. Romantyczne i efektowne, stanowią naprawdę niezłe rozwiązanie w przypadku trudno układających się włosów.

warkocze

3. Koczki, u Stelli McCartney i Diane von Furstenberg, proste i gładkie, u Marca Jacobsa robione z warkoczy i śmiesznie poskręcane. Pierwsze, dzięki różnym magicznym gadżetom fryzjerskim, pozwolą zatuszować małą ilość włosów. Te drugie będą wyglądały uroczo i zmysłowo, idealnie pasując do wszelkich dziewczęcych i delikatnych stylizacji.

koczekStellaMcCartney

4. Przedziałek z boku towarzyszył modelkom Diora, Diane von Furstenberg czy Jil Sander. Grzeczne i gładko zaczesane włosy reprezentują szykowny minimalizm.

przedziałek Diane von Funsterberg

5. Projektanci nie unikali także grzywek, krótkich i obciętych prosto, u Versace, lub dłuższych i ciężkich, które pojawiły się m.in. przy kolekcji Marni.

grzywka versace

6. Furorę na wybiegu zrobiły upięcia retro. Bardzo kobiece, wywinięte i podkręcone na różne sposoby fryzurki podkreślały urodę projektów Donny Karan, Valentino, czy Caroliny Herrery.

JPGoutier

7. W jesieni sprawdzą się również maksymalnie naturalne uczesania. Obok rozpuszczonych włosów w lekkim nieładzie, zobaczyć będzie można artystyczne rozczochranie, imitujące fryzurę zburzoną przez wiatr. Biorąc pod uwagę polskie warunki pogodowe, z włosami nie trzeba będzie wiele robić.

nieład artystyczny

8. O ile latem będzie można zaszaleć farbując końcówki na pastelowy niebieski kolor, o tyle jesienią trzeba będzie sięgnąć po ciemniejszą farbę. Dwukolorowe włosy to ciągle hit, pofarbowane od dołu, ale także w formie kolorowych odrostów.

dwukolorowe włosy

W takim wachlarzu trendów nie trudno znaleźć coś dla siebie. Modne uczesanie można dopasować do każdego typu twarzy. Ich cechą wspólną jest kobiecość i względna prostota.


Autor: Monika Lewandowska