Najnowsza kolekcja Farouk Systems to unikalna kombinacja technik strzyżenia, stylizacji i koloryzacji włosów. Wyraziste barwy i ekstrawaganckie cięcia – wszystko to znalazło ujście w propozycjach, jakie styliści Farouk Systems przygotowali na zimę 2009/2010 i wiosnę 2010. Oto kolekcja fryzur Horizon.

Inspiracją do stworzenia najnowszej kolekcji fryzur Horizon były cztery żywioły: powietrze, ogień, woda i ziemia oraz poszukiwanie naturalnego piękna, jakie tkwi w każdej kobiecie. Międzynarodowi styliści Farouk Systems w swoich propozycjach podkreślają także, jak ważnym elementem jest dbałość każdego z nas o środowisko naturalne. Wszystkie zaproponowane stylizacje fryzur zostały przygotowane z wykorzystaniem nowoczesnych eco-friendly kosmetyków i profesjonalnych narzędzi fryzjerskich Farouk Systems oraz Zaawansowanej Amerykańskiej Technologii. Oryginalne koloryzacje wykonano farbami do włosów Farouk Systems wolnymi od amoniaku. Natomiast stylizacja tych fryzur jest w pełni bezpieczna dla zdrowia, ponieważ została przeprowadzona przy użyciu narzędzi zaprojektowanych zgodnie z najnowocześniejszymi trendami ochrony środowiska. 

1.ZIEMIA – ROCK ME: rockowy styl dla krótkich włosów


Odważne cięcie i oryginalna stylizacja podkreślone wyrazistą koloryzacją w barwach aksamitnego i połyskliwego grafitu. To propozycja dla krótkowłosych brunetek. W zależności od stylizacji fryzura zmienia się ze spokojnej i dziennej w zadziorą i ekstrawagancką, dobrą na wieczorne wyjście. Asymetryczne strzyżenia stylistów Farouk Systems polubią zdecydowane kobiety, które nie boją się wyrażać swojego zdania. 

Wyróżniki tej linii: 
Asymetryczne strzyżenie i odważna stylizacja
Różne warianty ułożenia
Gładkie przyczesanie wybranych partii
Mocna wystrzępienie najdłuższych kosmyków
Wyrazista grzywka przykrywająca czoło
Ciemna i jednolita koloryzacja

2.POWIETRZE – SIMPLE HARMONY: lekkie strzyżenie dla włosów blond


Krótkie strzyżenie z dłuższą, wystrzępioną grzywką o linii trójkąta - idealne dla zdecydowanych kobiet. Dwustopniowa koloryzacja: gorzką czekoladą jako bazą i jasnym, zimowym blondem na górze. To fryzura dla kobiet, które nie lubią poświęcać dużo czasu na stylizację włosów. Trzy warianty: spokojne, gładkie przylizanie stylizowane na męski look, odważna grzywka zebrana z czubka głowy i ułożona w trójkąt z przodu oraz podniesione pastą pojedyncze pasma z tyłu, podkreślające ciekawą koloryzację. 

Cechy tej linii:
Męskie strzyżenie z wyraźnym cieniowaniem
Grzywka w formie trójkąta
Dwustopniowa koloryzacja, która nadaje fryzurze charakteru
Trzy warianty stylizacji
Łatwość układania

3.OGIEŃ – LADY IN RED: nowoczesny look dla półdługich włosów

Rozwiązanie dobre dla kobiet cieniących komfort jako sprawę nadrzędną. Oryginalne strzyżenie daje wiele możliwości stylizacji, w zależności od potrzeby czy okazji. Fryzura łatwa do ułożenia. Włosy z najdłuższymi kosmykami do linii ramion są delikatnie wycieniowane na całej długości. Dzięki temu strzyżeniu nawet cienkie włosy będą dobrze się układały. Fryzura sprawia wrażenie muśniętej wiatrem. Awangardowe strzyżenie podkreśla kontrastowa koloryzacja: ognista czerwień została tu połączona ze zgaszonym mahoniem. 

Wyróżniki tej linii:
Delikatne cieniowanie nadaje włosom objętości
Asymetryczne cięcia dające wrażenie ruchu
Fryzura idealna dla włosów półdługich kręconych lub prostych
Wyrazista koloryzacja w dwóch odcieniach
W trzech wariantach fryzura nadaje się doskonale: do pracy (pasta podkreśla naturalny skręt włosów, grzywka zaczesana na bok, włosy pełne objętości delikatnie opadają na linię karku), na randkę (włosy wyprostowane, pojedyncze kosmyki przy grzywce wywinięte na zewnątrz i podkreślone pastą) oraz na wieczorną kolację lub imprezę (włosy podniesione w górę, wystylizowane na rozluźnionego koka, zebrane na czubku głowy, wyciągnięte pojedyncze pasma po obu stronach, ułożone dookoła szyi).

4.WODA – THE SLEEPING NYMPH: delikatna koloryzacja i kontrasty stylizacjiTa fryzura to połączenie wielu kontrastów. Idealnie rozjaśnione do chłodnego blondu włosy z cieplejszymi pasemkami. Do tego ciężka symetryczna grzywka zestawiona z asymetrycznymi, dłuższymi bokami i krótszym, wycieniowanym nierówno tyłem. Taka stylizacja będzie odpowiednia dla kobiet, które lubią być zmienne i doceniają słodko-gorzki smak. Fryzura może być stylizowana na różne sposoby, z wykorzystaniem prostownicy lub lokówki, a nawet wykorzystując oba narzędzia w jednym wariancie. Spokojne kobiety wybiorą wersję z włosami prostowanymi i gładko ułożonymi. Nieco odważniejsze zdecydują się na gładką grzywkę i delikatnie podkreślony skręt reszty włosów. Kobiety chcące zaszaleć powinny postawić na wyrazistą stylizację z prostą grzywką i potarganymi kosmykami, gdzie całość daje zamierzone wrażenie nieładu.

Cechy tej linii:
lekkie cieniowanie na całej powierzchni włosów
prosta, symetryczna, przedłużona grzywka do linii oczu
pojedyncze dłuższe pasma
koloryzacja stonowana w dwóch odcieniach: zimna baza i ciepłe pasma
włosy łatwe do ułożenia

5.ZIEMIA – THE EARTH SONG: nieujarzmione trendyWłosy do ramion zostały wycieniowane. Asymetryczne kosmyki – dłuższe po bokach i krótsze z tyłu sprawiają, że fryzura jest lekka i układana wiatrem. Grzywka dłuższa, układana na bok z przedziałkiem. Koloryzacja to barwy leśnych jagód z jaśniejszymi sekcjami w kolorze głębokiego burgunda. Kilka możliwości stylizacji: z gładkimi pasmami blisko głowy, naturalnie wyprostowanymi włosami ułożonymi w kształt migdała lub spontanicznie potargane pasma nadające fryzurze objętości i awangardowego polotu.

Wyróżniki tej linii:
Cięcie asymetryczne z dłuższymi pasmami po bokach
Długa grzywka 
Jednolita koloryzacja z sekcjami w jaśniejszym odcieniu
Fryzura ładnie modeluje okrągłą i kwadratową twarz
Stylizacje łatwe do samodzielnego wykonania

POWIETRZE – WELCOME DO ECOLIFE: Fryzura idealna dla włosów długich. Dobrze będą się w niej czuły kobiety zdecydowane, lubiące wyróżniać się w tłumie. Wielostopniowe cięcie od linii łopatek aż do uszu. Asymetryczne strzyżenie wybranych pasm, mocno wycieniowane najdłuższe kosmyki. Grzywka cieniowana od brwi do ramion - b z nieregularnym przedziałkiem. Oryginalna koloryzacja w wykorzystaniem kilku ciepłych odcieni brązów i czerwieni. Nieograniczone możliwości stylizacji: gładko przyczesane, ułożone w efektowne i pełne energii fale lub naturalnie wysuszone włosy z wtartą w pojedyncze kosmyki pastą stylizacyjną i specjalnie prostowanymi najdłuższymi kosmykami. 

Cechy tej linii:
Cieniowanie na całej długości włosów
Wielofazowa koloryzacja z wykorzystaniem różnych odcieni
Cieniowana grzywka
Wystrzępione pasma


6.OGIEŃ – INTO THE FIRE: propozycja dla odważnych


Tę fryzurę wybiorą tylko wyjątkowo odważne kobiety. Ekstrawaganckie strzyżenie zostało tu spotęgowane niezwykle oryginalną koloryzacją. Naturalnie długie włosy zachowują swoją linię. Z tyłu tworzą kształt trójkąta. Z przodu wycieniowane i krótsze – wystopniowane. Grzywka asymetryczna – z jednej strony krótsza do linii ucha, z drugiej – dłuższa, cieniowana zgodnie z linią tej strony głowy. Wybrane pasma zostały asymetrycznie, ale równo wystrzyżone, tworząc stopnie na różnym poziomie. Koloryzacja to ciepły brąz będący bazą stylizacji, połączony z energetycznym oranżem, płonącą czerwienią i przechodzący w ziemistą czerń. Głębokie barwy hipnotyzują. Mimo awangardowego charakteru fryzura pozostaje spokojna i naturalna.

Wyróżniki tej linii:
Naturalnie długie włosy stopniowane na różnych poziomach
Asymetryczna grzywka
Ciekawa koloryzacja wieloma odcieniami