Na zachodzie fudge jest tak samo popularne jak brownies. Zagraniczne krówki występują w tylu odmianach, że jest niemożliwe, żeby wszystkie je zliczyć. Możemy znaleźć fudge z pistacjami, biała czekoladą, pomarańczą, bakaliami czy nawet z płatkami kukurydzianymi.
My podamy Wam tradycyjne przepis na Fudge. W krajach anglosaskich, każdy co najmniej raz w tygodni pozwala sobie na tę odrobinę przyjemności. W końcu praca nad Fudgem nie zajmuje więcej niż 25mint!

Przepis ''babci'' na Fudge

Czas przygotowania:25min
Czas stygnięcia Fudge: 2h

1,5 kubka mleka
120g gorzkiej czekolady
4 kubki cukru
3 łyżki mleka skondensowanego
3łyżki masła
1,5 łyżeczki esencji waniliowej
Szczypta soli
Możemy również dodać orzechy, tj. pistacje

W garnku na niskim ogniu trzeba roztopić czekoladę z mlekiem. Jak już się roztopi, dodać cukier, mleko skondensowane oraz sól. Mieszać powoli, dopóki masa nie będzie wrzała. Zmniejsz jeszcze ogień i kontynuuj gotowanie przez 6- 8 minut, bez mieszania. Zdejmij garnek z ognia i dodaj waniliowej esencji oraz masło. Jednak nie mieszaj! Poczekaj aż masa ostygnie. Jeżeli nasze Fudge troszkę się ostudziło zacznij ubijać przez około 15 minut drewnianą łyżką, aż masa zacznie sztywnieć. Teraz wszystko trzeba przelać do prostokątnej foremki i poczekać aż całe ostygnie i będzie twarde. Wtedy całą foremkę naszego Fudgu kroimy na małe kwadraty!