Polacy w pogoni za luksusem uważają „obce” usługi za bardziej prestiżowe mimo to, że w wielu dziedzinach to my jesteśmy liderami i wyznaczamy nowe trendy na świecie!

Już  wspominałem przy okazji innego artykułu o Polakach projektujących nadwozia najbardziej luksusowych samochodów. Dzisiaj chciałbym przedstawić Państwu sylwetkę  Jakuba Bladowskiego młodego architekta, który prowadzi właśnie badania na Politechnice Gdańskiej nad możliwością zastosowania algorytmów genetycznych w projektowaniu ! W dużym uproszczeniu chodzi o hodowanie wirtualnych budynków i poddawanie ich procesowi ewolucji. Nasze wirtualne budynki będą krzyżować się ze sobą i rozmnażać, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

Czy ktoś nadal uważa ze polskim architektom brak kreatywności???!!!

Moim zdaniem jedyny problem Polaków, to kompleksy i stereotypy które odziedziczyliśmy po poprzednim ustroju (który notabene mocno ograniczał ówczesnych projektantów i inżynierów). Kiedyś rzeczywiście zagraniczny projektant mógł wnieść więcej finezji w projekt ponieważ otaczała go inna rzeczywistość i mentalność.

Dzisiaj ci, którzy potrafili otworzyć się na rozwój i zrozumieli, że niebo jest jedyną granicą, a bariery, to wynalazek człowieka zacofanego, dokonują spektakularnych dzieł, wprawiając w zadziwienie wszystkich, którzy myśleli, że to jest niemożliwe…

Vrtual-City to nie jest zwykłe biuro projektowe. Jeżeli marzysz o wyjątkowym domu, jeżeli jesteś poważnym inwestorem, to wiesz, że architektura w największym stopniu wpływa na to jak ludzie odbierają dane miejsce,  czy czują się tam wyjątkowo i chcą uwiecznić każdy detal na fotografii, czy raczej przechodzą obok obojętnie. Pamiętaj elegancja i oryginalność, to największy magnes sukcesu.

 

indie_1_400

Biuro projektowe Jakuba Bladowskiego wykorzystuje nowoczesne metody komputerowe do tworzenia awangardowych obiektów tam, gdzie jest to możliwe i wskazane. Sam Jakub Bladowski uważa, że „Polska jest przestrzennie "brudna" i zaniedbana - w nielicznymi wyjątkami w naszym kraju budynki są po prostu brzydkie. Z tego powodu staram się zawsze zachować wysoką jakość projektu jak i stosowanych materiałów. Chciałbym aby o naszych projektach dało się powiedzieć, że są eleganckie. Nie zależy mi na obecnie wszędobylskiej  krzykliwości architektury”.

 

8_400_01

Tak naprawdę żadne słowa nie oddadzą wrażenia, jakie robią na mnie projekty Virtual-City. Najlepszą rekomendacją i potwierdzeniem profesjonalizmu tego biura jest jego portfolio.

 

meronka_house_400

Mam nadzieję że Polacy w końcu zrozumieją jaki potencjał drzemie w nas samych i że coraz częściej będziemy mogli przedstawiać Państwu tak utalentowanych ludzi jak pan Jakub Bladowski i jego zespół.

Zapraszam na stronę internetową: www.virtual-city.eu

 

skyscraper_1_400

 

skyscraper_2_400

dom_warminski_2_400

lake_house_2_400

szpital_1_400

Zdjęcia: Virtual-City.eu

Text: Ł. Ostrowski