Do tej pory tego typu ośrodki powstawały głównie we Francji, Hiszpanii czy RPA – regionach z kulturą winiarską. Zlokalizowany na pojezierzu Brodnickim Głęboczek. Vine Resort & SPA to pierwszy hotel SPA w Polsce, który wprowadził w swojej ofercie profesjonalną winoterapię w SPA, opartą  na składnikach aktywnych pochodzących z winogron i ich krzewów.

Koncepcją, która legła u podstaw malowniczo położonego obiektu w Głęboczku Wielkim, należącego do grupy Villa Park, było stworzenie ośrodka, który z jednej strony nawiązywałby do regionalnego charakteru lokalizacji, podkreślając naturalne walory pojezierza Brodnickiego,  a z drugiej - wprowadzałby innowacyjny i unikatowy pomysł na rynek.

Charakterystyczne cechy dla pojezierza, na którym znajduje się hotel: kojąca cisza, liczne chronione prawem rezerwaty przyrody, rzadkie okazy roślinności oraz osobliwa fauna połączono z ofertą SPA, opartą na winoterapii, zabiegach inhalacyjno detoksykujących oraz redukującej stres alfaterapii. Elementem wyróżniającym markę Głęboczek jest wszechobecne obcowanie z winem (winnice wokół hotelu, zabiegi z winem, wino jako element konsumpcji).

Myślą przewodnią całego przedsięwzięcia w odniesieniu do architektury zewnętrznej była kontynuacja idei oryginalnej zagrody wiejskiej, nawiązującej do architektury o charakterze dworskim. Elementami charakterystycznymi dla takiej zabudowy były m.in. podcienie, drewniane wykończenie, czy też duże okna. Projekt wnętrz dzieła Studia Kaczmarek z Warszawy oparty jest na prostej zasadzie łączenia regionalnego charakteru otoczenia obiektu z nowoczesnym designem. Proste, typowo ludowe, ciepłe materiały wykończeniowe: surowe drewno, kamień i len, skontrastowano ze współczesnymi, takimi jak: szkło czy ciemny parkiet, a także nowoczesnymi akcesoriami i oświetleniem. Pojawiają się nietypowe kontrasty w rodzaju zatopionych tkanin w szkle czy surowych desek z ledowym oświetleniem, które łączy dwa światy - etno z nowoczesnością. Ciekawe jest również wprowadzenie do architektury obiektu, położonego pośród łąk, nowych rozwiązań przestrzennych charakterystycznych dla współczesnych hoteli miejskich, np. otwarcie łazienki na pokój.

W ekskluzywnym Hotelu Winnica znajdują 24 pokoje o najwyższym standardzie, będącym symbiozą natury i architektury z zachowaniem kameralnego, ciepłego klimatu. W trzech wolnostojących wiejskich chatach Hotelu Osada znajduje się 15 pokoi, każdy o indywidualnym wystroju. W ośrodku znajduje się też Chata SPA – wolnostojący apartament z własną sauną.

Centralnym punktem ośrodka jest Winnica SPA, gdzie mieszczą się wszystkie gabinety zabiegowe. Łączna powierzchnia SPA to 710 m2. W bogatej ofercie można skorzystać z wszelkiego rodzaju zabiegów na ciało i twarz południowo-afrykańskiej marki Thera Vine - eksperta w winoterapii, jak również ekskluzywnej paryskiej Academie Scientifique de Beaute czy opartej na ziarnach kawy BodyCoffee. W ofercie SPA znajdują się kąpiele w winie, peelingi z zastosowaniem pestek z winogron i okłady z winogronowego miąższu. Oprócz rozbudowanej oferty winoterapii Głęboczek przygotował również strefę Łaźni Brodnickich, w której można skorzystać z kąpieli w saunie aromaterapeutycznej, winnej i kwiatowej łaźni parowej oraz masażu detoksykującego lub relaksującego. W ośrodku została także utworzona pierwsza w Polsce Alfa Sfera, przeznaczona do zabiegów relaksacyjnych i pobudzania kreatywnego myślenia. Jej głównym elementem jest kołyska AlphaLounger, wprowadzająca w stan głębokiego relaksu Alfa.

Hotel otoczony jest winnicami, w których zasadzonych jest blisko 1,1 tys sadzonek (hybrydy amerykańsko-europejskie). Na terenie obiektu znajduje się winiarnia w której oprócz win z Włoch, Francji, Hiszpanii i nowego świata, są także wina z Polski – z rodzinnej winnicy Płochockich.