Fundacja „Europejski Instytut Naukowy” w Galerii Freta realizuje idee przestrzeni spotkań ze sztuką, miejsce spotkań ludzi różnych środowisk oraz profesji. Organizujemy cykl wystawy, spektakle teatralne, koncerty, przyjęcia okolicznościowe, imprezy firmowe, konferencje, szkolenia itp.

Galeria - czytelnia literacka z kawiarnią, do której cały czas zbieramy księgozbiór. To miejsce gdzie na co dzień w niespotykanym wnętrzu pośród książek, pięknych obrazów oraz antycznych mebli można poczytać i odpocząć popijając aromatyczną kawę z pysznym domowym ciastem lub lodami własnej produkcji, a także zjeść romantyczną kolację przy świecach delektując się wyszukanymi potrawami specjalnie dobranymi przez szefa kuchni.


Sala „Pod szklanym dachem” czyli sala „Multifunkcyjna” znajduje się na dziedzińcu kamienicy i zadaszona jest szklanym dachem. W tym niezwykle klimatycznym pomieszczeniu wystawiamy spektakle teatralne, organizujemy: odczyty, wykłady, konferencje, koncerty muzyki klasycznej, jazzowej, flamenco & rock itp. Sala „Pod szklanym dachem” to niezwykle klimatyczne miejsce z niespotykanym wystrojem gdzie jednorazowo pomieści się 150 – 200 osób przy stołach a stojących ok. 500 osób.


Sala „Pod Arkadami” to sala, która zachwyca pięknym barem. Urządzona jest bardzo ekskluzywnymi meblami antycznymi tworząc lekko chillaoutowy klimat. Nastrojowa muzyka w tle powoduje, że czas w niej spędzony to przyjemny odpoczynek połączony z wyśmienitą kuchnią. Idealnie nadaje się na przyjęcia okolicznościowe , a także może stanowić elegancki VIP room podczas większych imprez.

Dodatkowym atutem Galerii Freta jest specjalnie wyciszona Sala Taneczna, na której swoje popisy DJ-skie prezentował m.in. Robert Leszczyński. To miejsce, w którym pośród stroboskopowych lamp i doskonałej muzyki można bawić się do białego rana.