Zapewne nie raz siedząc w biurze, myśleliście, co w tym samym czasie robi Wasze dziecko, albo czy niania opiekująca się nim, jest odpowiednią osobą (nie wspominając już o chęci podejrzenia drugiej połówki)?

 

Galileo


Dzięki nowemu projektowi Galileo, który pojawił się na Kickstarterze (hasło reklamowe na stronie głosi, że jest to największa światowa platforma wspierająca finansowo kreatywne projekty), będzie to możliwe. Urządzenie to przekształca iPhone’a 4, 4S i iPada Touch w obrotową kamerę do wideokonferencji i nie tylko. Będzie ono służyło także do robienia zdjęć metodą poklatkową, zdjęć panoramicznych i kręcenia filmów, a poza zwykłymi rozmowami, czy „podglądaniem” niesfornych dzieci, można także wykorzystać kamerkę do uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych na odległość.

 

Galileo dla Iphone

 

Jak działa to urządzenie? To proste – wystarczy umieścić iPhona lub iPoda na podstawce i włączyć podgląd kamery w urządzeniu posiadającym system iOS, np. w iPadzie. Przesuwając palcem po ekranie, będziemy mieli możliwość obserwowania rozmówcy, bowiem kamera podłączona do Galileo reaguje na nasz dotyk na tablecie.

Zaletą tego urządzenia jest przede wszystkim jego wszechstronność, ale i –  a może przede wszystkim – mobilność. Nie musimy przymocowywać niczego do komputera, ani też podłączać do gniazdka.

róznokolorowe galileo

Galileo jest samodzielny i posiada własne zasilenie (bateria 100mAh), które zazwyczaj wystarcza na 2 do 8 godzin.
Jednak jak każdy wytwór technologii, ten także posiada wady. Do jednej z nich można zaliczyć to, że aby przeprowadzić rozmowę za pomocą kamery, należy pozostawić telefon w miejscu, z którym chcemy się połączyć, co może nie być dość wygodne, jeśli jest on nam potrzebny także poza domem. Dotyczy to jednak tych osób, które nie posiadają iPhone’ów, a z którymi chcemy się akurat połączyć.

galileo 2

Jeśli chcemy kupić iPhona tylko po to, by móc korzystać z komfortu rozmów na odległość (zwłaszcza, jeśli pozostali członkowie rodziny nie posiadają tego typu telefonów), to nie jest to najlepszy pomysł, bowiem w tym przypadku skórka nie warta jest wyprawki.
Nie jest jednak powiedziane, że ogranicza to możliwości korzystania z tego gadżetu. Miłośnicy iPhone’ów i wszelkich dodatków mogą z powodzeniem używać Galileo do robienia zdjęć i kręcenia półprofesjonalnych filmów.

 

Galileo- rózne

Projekt ten na wspomnianym Kicksterze kosztuje 85 $ plus koszt wysyłki. Można też nabyć 20 sztuk w celach dystrybucyjnych, co wynosi ½ ceny niż po zakończeniu zbiórki.
Czy projekt ten odniesie sukces i stanie się kolejnym światowym hitem? Jak zwykle odpowiedź przyjdzie wraz z czasem….

 

Autor: Dorota Bednarek