Mimo, że wydanie to nie trafiło jeszcze oficjalnie do sklepów, w internecie pojawiły się informacje, jakie ten periodyk rzekomo opublikuje. Cóż, zaczynamy.

Akcja gry Assassin's Creed 2 toczyć się będzie w 1476 roku we Włoszech. Jako gracze wcielimy się w postać szlachcica z Florencji, Ezio Auditore de Firenze, który naturalnie jest przodkiem Desmonda. Wśród lokacji, jakie przyjdzie nam zwiedzić padają miejsca takie, jak: Bazylika Świętego Marka, Kanał Grand, most Rialto i obrzeża Toskanii. W trakcie przygody będziemy mogli zwiedzić również pracownię Leonarda Da Vinci, a zbudowana przez niego prototypowa lotnia będzie mogła zostać przez nas wykorzystana.

Możliwości naszego bohatera zostały znacznie rozbudowane w stosunku do pierwowzoru. Ezio będzie potrafił pływać i zdolność tam ma zostać wykorzystana przez twórców gry w odpowiedni sposób. Będziemy mogli również rozbroić naszych przeciwników i użyć przeciwko nim ich własnej broni. A skoro już przy tym temacie jesteśmy, to warto wspomnieć, że dostępny arsenał uległ znacznemu zwiększeniu. Do dyspozycji oddano nam topór, młot, maczugę, włócznię, dwa różne typy mieczy oraz 2 mniejsze ostrza. Każda z tych broni będzie charakteryzować się innym atakiem specjalnym.Dobrą wiadomość mamy również dla graczy, którym w pierwszej części gry przeszkadzała monotonność misji pobocznych. Twórcy poszli po rozum do głowy i przygotowali nam 16 typów zadań. Zrezygnowano z podsłuchiwania i okradania przechodniów.

W grze pojawią się znane z kart historii postaci: Machiavelli, Katarzyna Sofrza i Lorenzo de Medici. Będąc przy tym drugim wspomnimy, że twórcy zapragną ukazać nam próbę zabójstwa tegoż władcy Florencji. Jak się to wszystko skończyło? Odsyłam do wikipedii.

Pamiętacie flagi z pierwszej części gry? Cóż, tutaj będzie podobnie. Będziemy mogli jednak oprócz nich zbierać również statuetki i złote monety. Tym razem owe polowanie na te tantiemy będzie skutkowało stosownymi bonusami w samej grze. Ciekawostką wydaje się być cykl dnia i nocy, o jakim wspominają deweloperzy, a jaki może mieć znaczny wpływ na planowane przez nas egzekucje. Elementy wspinaczki, tak zresztą świetnie zrealizowane w pierwowzorze, będą obecne w grze. Będziemy również mogli jeździć konno.

Warto czekać? Mnie pierwsza część gry, mimo wielu niedoróbek, wbiła w fotel na długie godziny. W przypadku sequela będzie pewnie podobnie.

Więcej informacji na gamelobby.pl