Ostatnio w kreskówkach pojawia się coraz więcej gejów. Każdy z Was na pewno pamięta głośną sprawę z Teletubisiami. Wszystko się zaczęło gdy rzeczniczka praw dziecka Ewa Sowińska, stwierdziła, że „Zauważyłam, że Tinky Winky ma damską torebkę, ale nie skojarzyłam, że jest chłopcem. W pierwszej chwili pomyślałam, że ta torebka musi temu teletubisiowi przeszkadzać. Taki balast niepotrzebny. Później się dowiedziałam, że w tym może być jakiś ukryty homoseksualny podtekst”
Później zostało potwierdzone przez producentów, że Tinky Winky, który nosi czerwoną torebkę jest homoseksualistą. Gdy dorośli zaczęli patrzeć się na bajki pod innym kątem, okazało się, że jest ich więcej. Piękniś ze Smerfów nie rozstaje się ze swoim lusterkiem czy Króliczek z Misia Uszatka nosi damskie ciuszki.
W jednym z odcinków kultowej kreskówki Family Guy, mały Stewie stwierdził, że “Zawsze istniało jakieś napięcie między Lois a mną, ale nie było aż takie żebym chciał ją zabić, po prostu chcę żeby nie żyła. Ah, czasami zastanawiam się czy wszystkie kobiety są takie trudne w obejściu, i wtedy zastanawiam się: Mój Boże, czy nie byłoby wspaniale gdybym okazał się gejem?”
W kilku odcinkach Stewie reaguje spontanicznym entuzjazmem na krótkie homoseksualne spotkania, gdzie chciałby żeby mężczyźni mogli „zabrać się za siebie nawzajem tak żeby było im tak samo jak z kobietą”. Kilka odcinków ukazuje Stewiego fantazjującego na temat homoerotycznych przygód ze swoim misiem, Rupertem.
A w odcinku „The Tan Aquatic with Steve Zissou”, Stewie wprost mówi do swojego przyjaciela Briana „Kocham cię” gdy tańczą.
Natomiast to były tylko podejrzenia widzów.
Jednak jak się okazało, Seth MacFarlane, twórca Family Guy ujawnił w wywiadzie dla najnowszego Playboya amerykańskiego, że roczny Stewie jest 100 % gejem!
Według Setha chcieli nakręcić odcinek, w którym Stewie się przyznaje, jednak ostatecznie woleli, aby był to temat niedopowiedziany. Tym bardziej, że przecież chłopiec ma dopiero rok. Twórca stwierdza, że to właśnie z homoseksualizmu wynika napięcie Stewiego.
Chłopiec czuje chaos w swojej głowie z powodu swej orientacji.