Nareszcie w Polsce pojawił się Genius Ring Presenter – połączenie pilota i myszki komputerowej. Gadżet był  pokazywany na tegorocznych targach technologicznych CES i CeBIT i  jest o tyle ciekawy, że budową przypomina pierścień, dzięki czemu minimalizuje dyskomfort związany z posługiwaniem się tradycyjnymi urządzeniami sterowniczymi.

Genius Ring Presenter


Posiada on dwa tryby pracy – pierwszy służy do prezentacji w Power Poincie, drugi to tryb myszy, która służy do pracy z laptopem. Urządzenie to posiada także wskaźnik laserowy, pomocny podczas przeprowadzania prezentacji.

Tryb prezentacji: Ring Presents działa w odległości do 10 m pomiędzy urządzeniami, dzięki czemu można przeprowadzać prezentacje, bez obawy o ich jakość. Pierścień jest lekki, więc możemy także swobodnie pisać, trzymać przedmioty w dłoni, nie odczuwając go niemal na palcu. Ważna jest tu znajomość poszczególnych przycisków: przyciski 1 i 3 przewijają do poprzedniego bądź następnego slajdu; przycisk numer 2 przechodzi do trybu pełnego ekranu, a także z niego wychodzi. Przycisk numer 4 to wskaźnik laserowy, a 5 – tka odpowiada lewemu przyciskowi myszki, jednocześnie będąc sensorem do poruszania wskaźnikiem myszki za pomocą palca.

różnokolorowy Genius Ring Presenter


Tryb myszki: Obsługa pierścienia w trybie myszki jest bardzo przyjemna i niezbyt trudna. W dołączonym oprogramowaniu możemy wybrać najbardziej odpowiadającą nam rozdzielczość: 250dpi, 500dpi, 750dpi, 100dpi oraz 1250dpi. Co do przycisków, w trybie myszki ich funkcjonalność przedstawia się następująco: przycisk 1 służy do przełączania pomiędzy trybem przewijania, a trybem kursora. Przycisk drugi działa, jak środkowy przycisk myszy, a trójka to prawy klawisz tradycyjnej myszki. Przycisk oznaczony numerem 4, to – tak jak w trybie prezentacji – wskaźnik laserowy, numer 5 zaś odpowiada lewemu przyciskowi myszki.

 

Genius- pokrowiec


Plusem Genius Ring Presentera jest jego rozmiar (25 x 35 x 33 mm), waga (9 gramów), a tym samym poręczność.
W zestawie, wraz z pierścieniem dostaniemy także płytę CD ze sterownikami, przewód USB, instrukcję obsługo, jak również skórzany pokrowiec.

Genius Ring Presenter - wygląd

Ring Presenter  jest kompatybilny z systemami z serii Windows, a także Mac OS X. Posiada także dwuletnią gwarancję od producenta, a jego koszt wynosi ok. 120 zł.
Dostępny jest w siedmiu wariantach kolorystycznych: niebieskim, złotym, różowym, fioletowym, zielonym, czarnym i srebrnym.

 

Autor: Dorota Bednarek