W zeszłym roku retrospektywna wystawa Oscar de la Renta w Prezydenckim Centrum William J. Clinton w Little Rock, Arkansas, wydawała się jednorazowym wydarzeniem. Tymczasem de la Renta lubi tematy prezydenckie i dalej potrafi zaskakiwać.  Postanowił kontynuować swoją modową podróż na południe.

W tym roku możemy zobaczyć jeszcze większą wystawę zatytułowaną „Oscar de la Renta: 5 dekad stylu” w Centrum Prezydenckim George W. Busha w Dallas. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 60 strojów. Wiele z nich nosiły Laura Bush, Hillary Clinton, Nancy Reagan i inne osobistości z Teksasu. Znajdziemy wśród nich również suknię ślubną, którą miała na sobie Jenna Bush. Wystawę będzie można oglądać od 19 lipca do 5 października.


Być może Bushowie pozazdrościli Clintonom modowej imprezy, a może de la Renta chciał udowodnić, że nie faworyzuje żadnej partii politycznej. Tego się nie dowiemy, ale nie można zaprzeczyć, że zarówno Hillary Clinton, jak i Laura Bush korzystały z jego projektów przy różnych okazjach. Nie będziemy mieli jednak możliwości oglądać więcej wystaw „prezydenckich” de la Renta, ponieważ Michelle Obama preferuje innego projektanta