Lato praktycznie zawitało już do nas – upalne, słoneczne dni będą następować coraz częściej. Taka pogoda potrafi nastroić pozytywnie, ale i też jest dość ciężka do zniesienia dla naszego organizmu. Co należy robić, aby jak nasz organizm zachował dobrą wydajność na co dzień podczas letniej pogody?

Przede wszystkim należy dużo pić. Najlepiej, żeby to była woda mineralna – wtedy szybko uzupełnimy wszystkie wypocone składniki mineralne. Ochłodę może przynieść zarówno wentylator w pomieszczeniu, jak i klimatyzacja. Te rozwiązania mają dużo plusów, ale i minusy. Zbyt nisko ustawiona temperatura w klimatyzacji sprzyja przeziębieniom. Niekorzystnie ustawiony wentylator może sprawić, że następnego dnia okaże się, że nas przewiało i bolą nas stawy i kości. Jednakże odpowiednia temperatura w miejscu pracy może przynieść nam upragnione wytchnienie.
Dobrym rozwiązaniem jest szybki prysznic w ciągu dnia. Taki szybki prysznic potrafi dodać naprawdę dużo energii. Warto też zmniejszyć lekko tempo pracy tak, by nie wystawiać organizmu na najwyższe obroty.

A kiedy już dostaniecie upragniony urlop i zapragniecie złapać nieco słońca np. nad wodą, pamiętajcie o bezpiecznym opalaniu