Gorsety to część ubioru damskiego, która były używana już od końca XIV wieku do pierwszej dekady XX wieku. Podstawowym zadaniem gorsetu jest usztywnienie korpusu, uwydatnienie biustu, podkreślenie i wysmuklenie linii talii. Te zabiegi powodowały, że kobiety stawały się dużo atrakcyjniejsze dla swoich partnerów mając tak zwaną “talię osy”.

Gorsety znów powróciły w tym roku do łask. Jednak w wersjach zupełnie odmienionych nie mające za dużo wspólnego z tym sprzed 700 lat. 

Gorset z kolczyków
Najnowsza moda w świecie kolczykowania ciała to gorset. Idea jest prosta. Umieszczamy jak najwięcej kolczyków na plecach, które następnie łączymy za pomocą wstążki. Taki gorset na pewno nie należy do najbezpieczniejszych gorsetów. Specjaliści oraz lekarze twierdzą, że ten rodzaj gorsetu może być niebezpieczny dla zdrowia. Z całą pewnością pomaga osobom które cierpią na skrzywienie kręgosłupa.

Gorset na twarz
Paddy Hartley zaprojektował  tak zwany “Gorset na twarz”. Maski zostały stworzone jako przesłanka do współczesnego społeczeństwa, dla którego operacje plastyczne stały się codziennością. Gorset na twarzy powoduje, że twarz zmienia się, bardzo często z drastycznymi rezultatami.

Gorset na mężczyzn od Jean Paul Gaultier
Od kilku lat w świecie mody widać jak kobieca garderoba skrada się do męskiej. Wielu projektantów wprowadziło w swych kolekcjach spódniczki czy bieliznę koronkową dla mężczyzn. Jednak zawsze skupiano się na męskiej garderobie od pasa w dół. Natomiast Jean Paul Gaultier stworzył serię gorsetów dla panów. Jeansowe topy zostały przedstawione na Tygodniu Mody w Mediolanie i jak można się domyślać były nie lada atrakcją. Na wybiegu modele mieli na sobie gorsety z ciemnego oraz jasnego denimu, jednak w żadnym nie wyglądali przekonywująco.

Gorsety z przyszłości
Lady Gaga uwielbia modę. Zawsze przy okazji wywiadów chwali się, że wszystkie stroje sama projektuje. Jednak nie mogła się powstrzymać od najnowszego gorsetu Elise Truong. Projektantka z pomocą słynnego grafficiarza Kashvenoms stworzyła gorset zarówno bardzo nowoczesny, jak i niezwykle modny. Gorset jest dosyć długi, ponieważ sięga tuż za pośladki, że Lady Gaga postanowiła już nic innego nie zakładać do niego.