W sklepach pojawiła się kolejna część znanej  gry The Settlers w wersji na PC. W Narodzinach Kultur odnajdujemy najlepsze elementy gier z serii The Settlers. Znajdziesz w niej jeszcze bardziej kolorową grafikę  ze wspaniałymi krajobrazami z dawnych czasów.

Gra bawi i jednocześnie edukuje, oprowadzając po świecie starożytnych ludów i ich kulturze. Aspekt edukacyjny  i ekonomiczny gry jest idealnym rozwiązaniem dla całej rodziny, zarówno fani serii The Settllers jak i nowi gracze znajdą coś dla siebie.
W Narodzinach Kultur odnajdziemy trzy nowe ludy: Egipcjan, Szkotów oraz Bawarów. Dzięki temu możemy naszą cywilizację rozwijać w trzech całkowicie nowych lokalizacjach. To ty zdecydujesz jak zmierzyć  się z trudnymi warunkami panującymi na egipskiej pustyni, chłodnych terenach gór Szkocji czy skutej lodem ziemi Bawarów. Pamiętaj, że każdy lud ma swoje indywidualne predyspozycje do walki oraz pozyskiwania surowców.

Na graczy czeka rozbudowany system składania ofiar. Dzięki obrządkom możesz wzmocnić swój lud, sprawić żeby działał szybciej i wydajniej, co przyspieszy system produkcji w twoim państwie. Dodatkowym atutem The Settlers: Narodziny Kultur jest bardzo rozwinięty system walki, który pozwala dzielić wojowników na tych, którzy walczą w bliskich starciach oraz w dystansie. Dzięki grze mamy możliwość skorzystać z funkcji „Online Lobby” i spotkać się w sieci z przyjaciółmi. Tu czekają na nas mini-gry, w których zmierzymy się z ciekawymi wyzwaniami. 
Gra jest dostępna w całkowicie spolszczonej wersji