Sony Computer Entertainment Europe (SCEE) i Mercedes-Benz oferują klientom możliwość przeprowadzenia jazdy próbnej nowym modelem Mercedes-Benz SLS AMG, jazdę wirtualną, za pośrednictwem gry Gran Turismo®5 na PlayStation®3 (PS3™). 

Począwszy od maja 2010 roku, klienci i pasjonaci wyścigów będą mieli okazję wstąpić do lokalnego salonu firmy Mercedes-Benz i wypróbować najnowszą odsłonę gry w wersji demonstracyjnej, zasiadając za kółkiem oszałamiającego, odtworzonego w najdrobniejszych detalach, wirtualnego modelu SLS AMG na torze Nürburgring na specjalnie zainstalowanych konsolach PS3. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest zasiąść za kółkiem superauta z otwieranymi do góry drzwiami, teraz masz szansę przyjrzenia się z bliska autentycznemu modelowi w salonie i przeżycia na własnej skórze, jakie to uczucie wcisnąć gaz do dechy w tym niesamowitym aucie.

Model SLS AMG, który można rozpędzić do 317km/h, to nowa gwiazda z okładki Gran Turismo 5 i zarazem jeden z niemal tysiąca samochodów odtworzonych w najdrobniejszych szczegółach, w których gracze będą mogli się ścigać w grze. To pierwsza grywalna odsłona gry, rzucająca światło na efekty ścisłej współpracy pomiędzy producentem Polyphony Digital a najlepszymi markami świata motoryzacyjnego przy tworzeniu Gran Turismo 5 w celu uzyskania realistycznych przeżyć z jazdy, które nie mają sobie równych. Wybierz się na jazdę próbną modelem SLS AMG na torze Nürburgring, aby przygotować się na premierę gry, która nastąpi jeszcze w tym roku. Przygotuj się do wyścigów w tym i tysiącu innych aut w pojedynkę, w domu z przyjaciółmi lub z członkami wyścigowej społeczności z całego świata. 

Pięciokrotny mistrz serii DTM, Bernd Schneider, także prowadził model SLS AMG w Gran Turismo 5, testując jego osiągi oraz poziom symulacji w stosunku do rzeczywistości.
To właśnie on towarzyszył twórcy Gran Turismo, Kazunoriemu Yamauchiemu, podczas testów na torze Nürburgring Nordschleife.

W Polsce znajduje się obecnie 12 salonów – w których możesz przejechać się Mercedesem SLS AMG w grze Gran Turismo 5. 

Auto-Studio Sp. Z o.o.
Ul. Rokicińska 78
92-302 Łódź

Auto Frelik s.c.
Ul. Szosa Chełmińska 214
87-100 Toruń

BMG Bogdan Goworowski
Ul. Łużycka 9
81-537 Gdynia

Sobiesław Zasada Kraków Sp. z o.o.
Ul. Armii Krajowej 17
30-150 Kraków

Auto Partner J i A Garcarek Sp. j. 
Ociąż, ul. Ostrowska 6
63-460 Nowe Skalmierzyce k/Kalisza

STANMOT Sp. z o.o.
Ul. Spadowa 4
42-262 Poczesna k/Częstochowy

Danuta i Ryszard Czach Sp. z o.o.
Ul. Krakowska 32B
35-111 Rzeszów

Frączak Sp. z o.o.
Ul. Olsztyńska 1
51-423 Wrocław

Mirosław Wróbel Sp. z o.o.
Ul. Klecińska 155 
54-411 Wrocław


Mercedes-Benz Sosnowiec
ul. Gottlieba Daimlera 1
41-209 Sosnowiec

Mercedes-Benz Warszawa
ul. Gottlieba Daimlera 1
02-460 Warszawa

Duda- Watin S.A. 
ul. Ptasia 4
60-319 Poznań


To będzie przejażdżka Twojego życia, a rozpocząć ją możesz w najbliższym salonie dealera Mercedes-Benz. Dowiedz się więcej na www.gran-turismo.com