O planach wydania przez LucasArts Secret of Monkey Island: Special Edition pisaliśmy pod koniec maja.

Remake klasycznej i jednej z lepszych gier przygodowych wydaje się już na starcie pomysłem dobrym. Potencjał doskonale dostrzega również sam wydawca, jednak nie tylko ze względu na silną pozycję w umysłach graczy tejże produkcji, ale przez fakt istnienia cyfrowej dystrybucji, która samoistnie zwiększa zainteresowanie graczy tytułami retro.

Craig Derrick, producent gry, w wywiadzie udzielonym serwisowi Destructoid dodał, że remake jest przygotowywany, bo właśnie takie były oczekiwania fanów.

Doświadczamy znacznego wzrostu zainteresowania grami retro oraz nostalgią z nimi związaną. Głównie dzięki możliwościom cyfrowej dystrybucji takiej, jak Xbox Live Arcade, PlayStation Network, Steam oraz iTunes. Widzimy, że gracze szukają nowych przeżyć, nowych doświadczeń nawet, jeśli znajdują je w klasycznych grach.

Zmienia się również średnia wiekowa statystycznego gracza. Ludzie są teraz bardziej, niż kiedykolwiek otwarcie na różne gatunki gier.

Premiera wspomnianej gry, a ta odbędzie się zarówno na PC, jak i poprzez Xbox Live Marketplace, przewidziana została na 7 lipca bieżącego roku

Więcej na gamelobby.pl