Gry wideo na żywo to nowy 3-odcinkowy serial przygotowany przez twórców popularnej serii Prawda czy fałsz - pogromcy mitów – Johna Luscombea i Roba Hammersleya. Zobaczymy w nim mieszankę inwencji twórczej, główkowania w wojskowym stylu oraz rozwiązań inżynieryjnych. Dwa zespoły doskonałych konstruktorów, przebudowują najzwyklejsze pojazdy w zdalnie sterowane maszyny zniszczenia. Wzorując się na tempie i dynamice gier wideo, pojazdy są wyposażane w karabiny maszynowe, a także w inne, na pozór niegroźne przedmioty, które w rezultacie stają się potężną bronią. Członkowie obu drużyn korzystają ze swych umiejętności, z zakresu renowacji hot rodów, pirotechniki, efektów specjalnych, mechaniki oraz broni wojskowej. Wysilają swą kreatywność i inwencję twórczą, aby pokonać przeciwników. Celem jest stworzenie pojazdu niezniszczalnego.

W każdym odcinku zespoły przerabiają typowe pojazdy, takie jak autobus, furgonetka z lodami czy samochód sportowy, w mordercze maszyny. Zaprzęgają do pracy naukę, efekty specjalne, inżynierię, obróbkę metali i szczyptę fantazji, po to aby zbudować i przetestować pojazd całkowicie zdalnie sterowany, o jak największych możliwościach niszczycielskich. Po zakończeniu wszystkich testów każdy z zespołów zamyka się w swym podziemnym bunkrze dowodzenia. Stamtąd sterują swymi pojazdami, walczącymi w pojedynku, składającym się z dwóch rund.

W rundzie pierwszej pojazdy ścigają się, by zniszczyć lub obronić obiekty, takie jak średniowieczne zamki lub składy paliwa w stylu Mad Maxa. Zaś w rundzie drugiej stają do walki w najbardziej kontrowersyjnej grze samochodowej Carmageddon, w której obowiązuje reguła, że... nie ma żadnych zasad! Czy zmodyfikowana chłodnia pokona furgonetkę-lodziarnię? Czy mechanikom uda się zmienić dwa zwykłe samochody w brutalne maszyny, wyposażając je w broń maszynową, rakiety i inne niszczycielskie gadżety? Wszystko okaże się na placu boju. To brutalna walka mająca sprawdzić umiejętności obu zespołów. Na placu boju może przetrwać tylko jeden pojazd!