Seria GTA to jedna z głośniejszych serii gier przeznaczonych na rozmaite platformy. Zaczęło się od pierwszej części i dwuwymiarowego widoku z lotu ptaka, poprzez dwójkę, gdzie świat wyglądał nieco lepiej. Wielką rewolucję (pełen trzeci wymiar) wprowadziła trzecia gra z serii. I od tej pory fenomen GTA trwa na wielu platformach.

Dla Nintendo DS wydano jakiś czas temu właśnie Chinatown Wars. Gra zbiera bardzo dobre opinie i jest uznawana za najlepszą grę na tę przenośną konsolkę. Dokonano przeniesienia gry na PSP, ale to już nie ten sam klimat. Ot choćby czynności podczas kradzieży samochodu, czy wciągające zdrapki, gdzie zdrapaną farbę można zdmuchnąć chuchając do mikrofonu. Gry w pierwotnej wersji według nas nie zastąpi nic.

Rockstar, twórcy całej serii, mają pomysły na to, by odświeżyć lub chociaż utrzymać wskaźniki sprzedaży. Do gry dorzucają „chińskie ciasteczka z wróżbą” w wersji metalowej. W ciasteczkach znajdziemy krótki kurs chińskiego – jak zapisuje się niektóre z wyrazów (ponoć jednym z nich jest… fellatio). Dość ciekawy prezent i poniekąd związany z klimatem gry (akcja toczy się w dzielnicy Chinatown w Liberty City)