Guitar Hero 5 to najnowsza odsłona najpopularniejszej gry muzycznej na świecie. Po raz pierwszy w historii ta część da graczom możliwość zdecydowania o składzie zespołu poprzez tworzenie dowolnej kombinacji instrumentów, jakie wykorzystane będą podczas rozgrywki. Niezależnie od tego, czy będą to dwie gitary i dwie perkusje, czy też może trzy gitary i mikrofon - unikalne ustawienia dadzą nam możliwość doświadczenia muzyki w indywidualny sposób.

Guitar Hero 5 wprowadzi do gry całkiem nowe, łatwe w użyciu tryby rozgrywki takie, jak Party Play i RockFest pozwalające odpowiednio na dołączenie się do gry w dowolnym momencie trwania utworu oraz na zabawę w trybie multiplayer, w którym udział będzie mogło wziąć w sumie pięciu graczy. By zwiększyć długość rozgrywki twórcy zadbali o to, by wszelkie DLC wydane dla Guitar Hero: World Tour było kompatybilna z aktualną edycją gry.

Ta część gry to także najbardziej zróżnicowana lista utworów, za którymi stoją największe światowe zespoły. Warto wymienić chociażby: Kings of Leon, The Rolling Stones, The White Stripes, Santana, Vampire Weekend, Tom Petty, Johnny Cash, Bob Dylan i inni

Więcej na gamelobby.pl