“What's love got to do with it”, “Private Dancer”, “The Best”, “We don’t need another hero” – nie ma chyba osoby, która nie znała by tych hitów. Gwiazda, która zdefiniowała rockowy nurt muzyki rockowej 26 listopada skończy 70 lat. To wręcz trudne do uwierzenia. Amerykańska wokalistka obdarzona jest wspaniałym, chrapowatym, bardzo charakterystycznym głosem, jest wulkanem energii na scenie. Tak naprawdę nazywa się Anna Mae Bullock. Urodziła się jako córka Indianki i Murzyna. Swoją karierę rozpoczęła w chórach gospel, później zaczęła śpiewać w chórkach dla profesjonalnych muzyków. Zwrotem w jej karierze było poznanie Ike’a Turnera. Był wtedy już słynnym muzykiem, liderem grupy „Kings of Rhytm”. Założyli razem zespół „Ike & Tina Turner”. Stali się sławni i tworzyli prawdziwe muzyczne hity. Małżeństwo, które tworzyło znakomity duet na scenie, w życiu nie byli już tacy zgodni.

Ike zaczął nadużywać alkoholu, narkotyków, zaczął maltretować i bić żonę. Małżeństwo zakończyło się rozwodem, który stał się wydarzeniem nagłośnionym przez media. Kryzys dopadł, więc Tinę nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. Rozpad zespołu, głośny rozwód spowodował, że świat muzyki zapomniał o Tinie. Przez osiem lat śpiewała w klubach, nagrywała płyty, które przechodziły bez echa. Wielki powrót Tiny Turner jako gwiazdy i seksbomby, czyli takiej jaką chyba pamiętamy najbardziej nastąpił w 1984. Nagrała wtedy najlepsze hity, jej koncerty przyciągały miliony ludzi. Zagrała u boku Mela Gibsona w „Mad Maxie”. Przez lata 90. co kilka lat Tina Turner wydawał płytę, na której znajdowały się hity. Jej mocną stroną były koncerty, jej żywiołową i dynamiczną postawę na scenie pokochała publiczność. Tina Turner wielokrotnie ogłaszała zakończenie swojej kariery. Póki co ostatnia jej trasa koncertowa odbyła się w 2000 r. Mieszka aktualnie w Szwajcarii ze swoim życiowym partnerem. Jednak o Tinie trudno zapomnieć, w 2004 r. wydała płytę z najlepszymi piosenkami.

Tina Turner na scenie wyglądała niezwykle seksownie i pięknie. Pomimo 70 urodzin nadal można powiedzieć o niej, że jest piękną i wspaniałą artystką. Należy do najważniejszych i najpopularniejszych artystów wszechczasów. Jej styl, uroda i klasa nie mijają mimo lat. Cóż, zostaje tylko winszować i życzyć wszystkiego najlepszego!