Styl marynarski jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej noszosnych stylów od kilkudziesięciu lat. Coco Chanel bardzo szybko zauważyła, że jest coś wyjątkowego w pasach biało-granatowych jakie noszą marynarze. To właśnie ona, jak piewsza wprowadziła je jako stały, nieodłączny element mody. W tym roku poraz kolejny przychodzi on prawdziwy boom. Zarówno u guru świata mody, jak i sieciówkach, typu Zara, Mango, Topshop, New Look znajdziemy motywy „marine”.
Są one niemal na wszystkim. Sukienki, koszule, spodenki, ogrodniczki, buty, torby czy nawet kolczyki. Biało-granatowe pasy świetnie kontrastują z czerwienią. Styl marynarski może być w postaci ubrania, bądź biżuterii. Doskonale do całości pasują złote elementy: guziki, sznurówki, paski, łańcuszki, kolczyki itp. Na wiosnę dodajemy sznurki splotem przypominające linę okrętową w postaci paska obwiązanego wokół talii. Styl marynarski należy do klasycznych looków, dlatego też nie lubi przesady. Nie łączmy go na siłę z innymi motywami, bowiem mimo swej prostoty styl matynarski jest bardzo wyrazisty i charakterystyczny.
Kate Moss, która uwielbia styl rockowy w tym roku postanowiła się przełamać. Modelka założyła bluzę w garantowo-białe cienkie paski do ciemnych jeansów. Aby jeszcze bardziej podkreślić styl marynarski miała również na sobie czerwony żakiet z złotymi guzikami od Chanel oraz czarny szal obwiązany wokól szyji. Do tego czarne baleriny, skórzaną torbke oraz ciemne okulary przeciwsłoneczne.
Styl marynarski jeszcze nigdy nie był tak kobiecy, sekoswny i zmysłowy.