Wypadek samolotowy pod Smoleńskiem to niewyobrażalna tragedia dla Nas wszystkich. Stracić tyle autorytetów w ciągu kilku sekund to dla wielu „niewyobrażalne”, „okropny sen” czy „wielki chaos.” Ludzie wciąż nie mogą uwierzyć w ogrom tragedii. Jednak prawdziwy dramat przeżywają rodziny oraz najbliżsi przyjaciele, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku. Wśród nich są również gwiazdy, Justyna Steczkowska straciła przyjaciółkę, Joanna Racewicz męża, a Dariusz Lewandowski teściową.
Justyna Steczkowska straciła swoją przyjaciółkę Katarzynę Doraczyńską, która pracowała w biurze prasowym Lecha Kaczyńskiego, była także żoną menedżera piosenkarki, Krzysztofa Wasity. Cała trójka była bardzo zrzyta, dlatego Justyna przeżywa teraz ciężkie chwile. Na jej oficjlanej stronie czytamy:
„Kochani Moi... Jak dobrze, że są jeszcze na świecie ludzie, do których mogę się zwrócić w ten sposób... Że jestem cała i zdrowa, że mogę przytulić swoje dzieci, poczuć zapach zielonej wiosennej trawy, zatańczyć z mężem... Dlatego solidaryzując się ze wszystkimi rodzinami tych, którzy zginęli w sobotniej katastrofie lotniczej, odwołałam wszystkie koncerty i nagrania programu "W obiektywie Justyny Steczkowskiej". Przepraszam moje kochane bohaterki, bo wiem, że bardzo czekały na te zdjęcia... Wierzę, że rozumieją moją decyzję...Postanowiłam do końca tygodnia skupić się na modlitwie, za tych, którzy odeszli, żeby wesprzeć ich dusze w drodze do światłości. Pomóżcie mi proszę... Dołączcie do mnie – każdego dnia (od dziś do soboty) o godzinie 16, przez pół godziny (wyjątkiem jest wtorek, bo będę jechała z synem do szkoły - tak więc zacznę modlitwę o 7 rano). Nie raz przekonałam się w życiu o tym, że siła wspólnej modlitwy jest ogromna. Razem możemy pomóc duszom tych, którzy odeszli, ale też wszystkim tym, którzy z bólem serca pozostali tu i żyją wśród nas...”
Joanna Racewicz, dziennikarka Dzień Dobry TVN straciła w katastrofie męża, proucznika Pawła Janeczka, funcjonariusza Biura Ochrony Rządu. Janeczek miał dopiero 37 lat, a dwa lata temu na świat przyszedł ich synek.
Na pokładzie Tu-154 znajdowała się teściowa Dariusza Lewandowskiego, Jolanta Szymanek-Deresz. Aktor głównie znany z serialu Klan wziął  ślub z córką Pani Jolanty w sierpniu zeszłego roku. Jednak para się ze sobą spotykała sześć lat.
Tragedia może spotkać każdego, niezależnie od statusu materialnego, religii, znajmości, urody czy poglądów politycznych.