Filmowa saga „Gwiezdne Wojny” jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej kasowych serii w historii kina. Jej reżyser i pomysłodawca George Lucas, pierwszy z sześciu filmów zrealizował ponad trzydzieści lat temu. Udało mu się jednak stworzyć coś na tyle ponadczasowego i oryginalnego, że zarówno starsza trylogia, powstała w latach 70-tych i 80-tych jak i nowsza z końca lat 90-tych i początku 2000 roku cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem.

13 Maja w Stanach Zjednoczonych ruszyło niezwykłe widowisko multimedialne, które zawita także do Kanady. Stanowi ono, połączenie granej przez Johna Williamsa na żywo muzyki, którą skomponował na potrzeby „Gwiezdnych Wojen” oraz fragmentów filmów z kosmicznej serii George`a Lucasa wyświetlanych na wielkim ekranie. Całość okraszono laserowymi efektami specjalnymi i narracją doskonale znanego miłośnikom sagi Anthony`ego Danielsa.

Wraz z Williamsem, który za skomponowanie muzyki do czwartej części sagi „Nowa Nadzieja” otrzymał statuetkę Oskara, w trakcie widowiska wystąpi 80-cio osobowa orkiestra symfoniczna i 40-sto osobowy chór. Zapowiada się zatem niezwykle efektowne i ciekawe wydarzenie muzyczno-wizualne