Moda na folk panuje od kilku lat. Powstało już niemal wszystko, co nawiązywałoby do sztuki ludowej. W zeszłym roku szczególnie modne były wycinanki.  Amatorów wycinanek i folku przybywa coraz więcej. Wielkie domy mody, jak Fendi, Roberto Cavalli czy Oscar de la Renta wykorzystali wycinanki, niczym zrobione przez staruszkę z Łowicza. Stroje wyglądały z daleko jakby zostały zrobione z papieru.
Ten rok jest pod znakiem haftów. W latach 60-70ych, w których powstała skórzana kurtka ramoneska, nikt by nie pomyśał, że najwięksi projektanci zaczną zatrudniać babuszki, aby te wyhaftowały na nich kolorowe kwiaty. Oprócz kurtek występuje one na różnych częściach garderoby i w przeróżnych wzorach, kolorach i formach.
Meadham Kirchhoff oraz Christopher Kane byli pierwszymi projektantami, którzy wykorzystali haftowane motywy ludowe do swoich inspiracji podczas kolekcja jesień 2010 / zima 2011. Jedną z pierwszych gwiazd, która pojawiła się w takiej kurtce to Doda. Piosenkarka sama zaprojektowała swoją ramoneskę!
Jak Wam się podoba to połączenie rockowego stylu z wiejskimi wzorami?