O Halo Waypoint wspominaliśmy w połowie zeszłego tygodnia - wtedy właśnie Microsoft poinformował, że usługa ta, stanowiąca integralną część Xbox Live przeznaczona zostanie dla każdego z fanów uniwersum stworzonego przez Bungie. Dzisiaj na temat projektu przekazujemy Wam kolejne informacje.

Opowiada o nim Frank O'Connor - jeden z pracowników Bungie, który obecnie piastuje jedno ze stanowisk w wewnętrznym studiu koncernu Microsoft - 343 Industries.

Halo Waypoint będzie ewoluować w nowe możliwości i funkcjonalność, by finalnie usługa ta była pierwszym miejscem, jakie zechce odwiedzić każdy fan Halo.

To jednak nie wszystko, bowiem Frank tłumaczy, że Waypoint będzie nie tylko śledził każdą z gier rozgrywanych w uniwersum Halo, ale również będzie miejscem, gdzie składowane będą informacje na temat osiągnięć, medali, etc. - coś na wzór Bungie.net, tyle że we władaniu Microsoft.

Dostęp do Waypoint możliwy będzie z poziomu dashboardu konsoli Xbox 360 i już na chwilę obecną wiadomo, że lepiej pod względem funkcjonalności usługi potraktowani zostaną użytkownicy posiadający złoty abonament na Xbox Live.

Jeśli jesteś złotym członkiem będziesz miał dostęp do wszystkiego.

Chcemy, by wszyscy mieli taki sam wgląd w to, co przygotujemy, ale wiadomym jest że są funkcjonalności online, które technicznie związane są z abonamentem złotym. Dlatego właśnie chcemy do tego podejść odpowiednio

Więcej na gamelobby.pl