W najbliższy weekend warszawska Syrenka w masce chirurgicznej będzie chronić się przed infekcją - wirusem homo sapiens, który opanował planetę Ziemia. Warszawskie pomniki przyłączą się do interdyscyplinarnego, artystycznego manifestu przeciwko hiperkonsumpcji, zanikowi duchowości i tożsamości jednostki, czyli wielkiemu współczesnemu MIEĆ zamiast BYĆ.

Kupowanie nie z potrzeby, ale dla czystej przyjemności, poddanie się rozwiniętym technikom marketingowym, czy też podążanie za masą dla poczucia akceptacji – to główne, mentalne choroby cywilizacyjne. Właśnie przeciwko nim protestują goszczący z koncertem w Teatrze na Woli artyści: L.U.C (Kanał Audytywny) i RAHIM (Paktofonika, Pokahontaz). Akcją towarzyszącą koncertowi będzie miejski happening organizowany przez agencję Highlite PR,  w trakcie którego wiele warszawskich pomników będzie w ten weekend chronionych przed zarażeniem wirusem homo sapiens za pomocą maseczek chirurgicznych.

Całe wydarzenie oparte na haśle: „Na planecie ziemia pojawił się wirus... Homo Sapiens”, ma wiele wątków i przesłań. Nawiązuje do idei jednego z pierwszych polskich konceptualnych albumów w muzyce rozrywkowej, na którym artyści opisują naszą cywilizację z nietypowej perspektywy – z kosmosu.

L.U.C I RAHIM z elementami orkiestry, Teatrem Pantomimy i Projekcjami Video wystąpią 3 lutego 2008 roku w Teatrze na Woli.