Wszystko zaczęło się od niesamowitego wręcz startu, a potem było już tylko lepiej i najnowsza i zarazem ostatnia część Harry'ego Pottera była numerem 1 w zestawieniu na najbardziej kasowy film podczas otwierającego weekendu 15-17 lipca.

Ostatnia część sagi o młodych czarodziejach w dzień premiery zarobiła 92.1 miliona dolarów, a w ciągu całego weekendu ponad 163 miliony dolarów, bijąc tym samym o ponad 5 milionów dotychczasowego lidera tej klasyfikacji- "Dark Knight" zarobił w pierwszy weekend projekcji 158.4 miliony dolarów.

Po dwóch tygodniach bycia na szczycie, kolejna część filmu Transformers znalazła się na drugim miejscu w trzeci weekend projekcji wciąż zarabiając niemało, bo 23.5 miliona dolarów.

Kolejnymi filmami na liście najbardziej kasowych produkcji są: "Horrible Bosses" z Jennifer Aniston w roli głównej ($17.5 miliona), następnie "Zookeeper" ($12.5 miliona i kreskówka "Cars 2" ($8.2 miliona). Czy jeśli chodzi o zadowolenie i satysfakcję po obejrzeniu filmu lista wyglądałaby tak samo?