Nie tak dawno ukazała się książka ze zbiorem zdjęć niemieckiej modelki Heidi Klum, zatytułowana „Heidilicious”. Sama modelka nie omieszkała zaznaczyć, że „zdjęcia są bardzo niegrzeczne!”. W albumie opublikowano fotografie z różnego rodzaju rozbieranych sesji zdjęciowych z udziałem modelki, na których, jak sama twierdzi, prezentowała się w najwyższej formie. O autorze zdjęć do książki – Johnie Rankinie Waddellu – Heidi Klum wypowiada się z pewną ekscytacją lub wręcz uwielbieniem, twierdząc że „praca z nim jest zabawna, bo on za każdym razem pokazuje mnie w inny sposób. I zawsze znajduje powody, dla których powinnam się rozebrać. Na przykład pracujemy razem, a on nagle mówi » Dlaczego nie mielibyśmy pokazać czegoś jeszcze« i nagle ląduję zupełnie naga”.

Zdjęcia w albumie „Heidilicious” są bardzo profesjonalne, zróżnicowane, nierzadko lekko wyuzdane, a z całą pewnością oryginalne. Zobaczymy w nim między innymi zupełnie nagą i „niewinną” Heidi praktycznie bez odrobiny charakteryzacji, a także Heidi w wersjach ostrzejszych, na przykład z body paintingiem, w wersji rockowej, leżącą na motorze, odzianą w kusy skórzany kostium lub też odważne skąpe szelki, a nawet Heidi oblaną czekoladą. Czarno-biała okładka z kolei kusi potencjalnego nabywcę modelką ubraną jedynie w… pasiaste podkolanówki.

Heidi Klum, urodzona w 1973 roku, jest w Stanach Zjednoczonych, obok Claudii Schiffer, jedną z najbardziej wziętych modelek pochodzących z Niemiec. Jednakże jak na modelkę swoją karierę zaczęła stosunkowo późno, bo dopiero w wieku 18 lat. W pierwszej kolejności przeniosła się do Paryża, a dopiero później do Nowego Jorku, gdzie można ją było oglądać podczas pokazów mody renomowanej firmy bieliźniarskiej Victoria’s Secret, razem z takimi pięknościami jak Naomi Campbell czy Gisele Bündchen. Obecnie mężem Heidi Klum jest popularny piosenkarz Seal, który był wcześniej związany z Tyrą Banks, również modelką. W 2004 roku Heidi Klum urodziła córeczkę, której nadała imię Leni, w roku 2005 syna Henry’ego, a w 2006 – Johana. Natomiast zupełnie niedawno, bo w październiku 2009 roku, na świat przyszła jeszcze jedna córeczka – Lou.
Dodatkowo Heidi Klum zasłynęła także z tego, że w 2006 roku założyła swój własny program telewizyjny – „Gemany’s Next Top Model by Heidi Klum”, w którym to młode dziewczyny dostają szansę, by pójść w jej ślady i zasmakować kariery modelki, a kiedyś być może nawet i wydać własny album…