Od czasów odkrycia herbaty, przypisywane są jej różne dobroczynne właściwości, a większość z nich została poparta współczesnymi badaniami. Gatunków herbat mamy wiele, jednak herbata biała uważana jest za najlepszą z nich. Zbierana wczesną wiosną, poddawana tylko procesowi więdnięcia oraz suszenia. Ze względu na ilość polifenoli - chronią one organizm przed atakami wolnych rodników, jakie odpowiadają za starzenie się skóry - których jest nawet wielokrotnie więcej niż w herbacie zielonej, nazywana jest eliksirem młodości.

Biała herbata eliksir zdrowia i miłości

Ponadto, biała herbata dobrze wpływa na cerę, zmniejsza ryzyko zawału serca, orzeźwia i wspomaga koncentrację, redukuje napięcie i stres, a co najważniejsze posiada najsilniejsze z wszystkich herbat właściwości antyoksydacyjne (oczyszcza organizm z toksyn) i właściwości antymutagenne (przeciwdziała rozwojowi komórek rakowych).

Zastanów się więc czy nie warto zamienić porannej kawy na filiżankę dobrej i zdrowej herbaty, która orzeźwi cię w ten sam sposób, a na dodatek zadba o zadowalający stan twojego organizmu.

Autor: Martyna Goszczycka

Źródło zdjęć: http://www.islandteashop.com