Napompowane, watowane ramiona. Wysoki stan spodni i spódnic, zwariowane kolory, gryzące, krzyczące, płonące ich połączenia. Blask, brokat, kicz i disco – styl HiFi Superstar nieustannie podbija wybiegi. 

Lata osiemdziesiąte ubiegłego stulecia zdecydowanie przodują w modzie. Jest to propozycja nie tylko dla zwolenników klubowego stylu, ale i dla elegantek, gdyż projektanci prześcigają się w tworzeniu coraz nowych kreacji, będących połączeniem szalonego, soczystego kiczu i luksusu, elegancji.

Oznacza to mała przerwę w bieganiu w legginsach á la Jane Fonda i poplamionych wybielaczem dżinsach. Ucieleśnieniem wizji lat osiemdziesiątych w wersji eleganckiej stała się Lady GaGa, która odważnie ziszcza wszelkie sny dyktatorów zwariowanych, ekstrawaganckich trendów. Jak wiadomo, artystce nie straszne są stylistyczne eksperymenty, kocha prowokować i wyróżniać się. Niezwykłe stroje Lady Gagi projektują tacy mistrzowie jak Dolce & Gabbana czy J.C. de Castelbajac.
Jeśli chodzi o inspiracje latami osiemdziesiątymi, na szczególna uwagę zasługują propozycje pokazów na sezon jesień/zima 2009/2010 Emanuela Ungaro, Marca Jacobsa, Alberty Ferretti i Versace. Zamiast wciąż drwić z garderoby cioć i mam, może czas poczuć w sobie odrobinę szaleństwa?