Philip Munoz to przedstawiciel współczesnego hiperrealizmu w malarstwie.

Nurt rozwija się niezwykle dynamicznie. Jest odpowiedzią na sztukę abstrakcyjną, której rozkwit kojarzy się z końcem XIX wieku.

Współcześni artyści chętniej sięgają do realizmu, art deco czy futuryzmu. Munoz wybrał hiperrealizm. To niezwykle trafny dla współczesności kierunek w sztuce. Żyjemy w okresie, w którym wyobraźnia przestaje odgrywać taką rolę jak w przeszłości. Rzeczywistość jest wielowymiarowa i oferuje nam niezwykłą różnorodność wrażeń i doświadczeń. Hiperrealizm czy wręcz naturalizm w sztuce odpowiada specyficznemu duchowi epoki, czy jak wolą to nazywać współcześni, energii naszych czasów.

Malarz w niezwykle intrygujący sposób sportretował styl życia mieszkanek Bristolu. Część obrazów jest wykonana z takim pietyzmem, że mamy wrażenie obcowania ze zdjęciami.

Olejne obrazy zachwycają. Dbałość o detale. Kolorystyka. Forma i treść. Wszystko tu fascynuje. Sam dobór konwencji świadczy o niezwykłej dojrzałości i wyrafinowaniu artysty. Kolorystyka, charakterystyczne cienie, znakomita forma. Obrazy zwalają z nóg. Philip Munoz to artysta, który z całą pewnością zapisze się jako jedna z najwybitniejszych postaci sztuki współczesnej.