Aston Martin to firma o ponad 90-letniej tradycji. Z początku funkcjonowała jako firma sprzedająca samochody, ale już po roku Lionel Martin i Roberta Bamford postanowili sprawdzić się jako producenci. Chcieli produkować lepsze auta niż te, które sami sprzedawali. W roku 1915 wypuszczono pierwszy egzemplarz.
Marka od początku uderzała w segment samochodów wyścigowych. Dobrze się przyjęła, a kolejne modele odnosiły sukcesy. Po II wojnie światowej dobra passa wciąż trwała. W latach 60-tych XX wieku wycofali się z produkcji aut ściśle wyścigowych. Samochody Aston Martin grały w filmach o przygodach Jamesa Bonda (słynny DB5). W 1974 roku z powodu kryzysu paliwowego firma odczuła krótkotrwały kryzys. Inwestorom, którzy odkupili przedsiębiorstwo, udało się postawić interes z powrotem na nogi. Zaczęto produkować oprócz coupe także limuzyny (model Lagonda – wyjątkowo ekskluzywny). W latach 90. markę przejął Ford. Aston Martin produkował zwykle niezbyt liczne serie: od 1995 do 2002 roku firma zbudowała tyle samochodów, ile od początku do 1995. Od 2005 roku powrócono do budowy aut wyścigowych.
Aston Martin uchodzi za prestiżową markę wśród samochodów sportowych. W ofercie znajdziemy obecnie głównie modele o nadwoziu coupe i kabriolety. Samochody te są bardzo solidne. Mówi się, że ok. 75% wszystkich wyprodukowanych Aston Martinów jest sprawnych i użytkowanych. Ot, co znaczy prestiż i jakość wykonania…