Morskie głębiny zachwycają bogactwem flory i fauny, ale są też tak atrakcyjne dlatego, że dostępne jedynie nielicznym śmiałkom. Teraz podwodny świat na żywo będzie mógł oglądać każdy. Każdy, kto znajdzie się w jednym z trzech podwodnych hoteli na świecie.

Obok podwodnych hoteli na wyspach Fidżi i w Dubaju miłośnicy morskiego środowiska świat znajdujący się pod taflą wody będą mogli oglądać także z pokoi mieszczących się w tego typu obiekcie w Stambule.  

Jeszcze w tym roku w Stambule ma powstać siedmiogwiazdkowy hotel podwodny. Ma być wizytówką dla Stambułu, który w 2010 roku dzierży miano Europejskiej Stolicy Kultury. Jego inwestorem jest Tanriverdi Holding.

Całość tego podwodnego przedsięwzięcia ma składać się z dwóch części. Nadziemna frakcja zostanie wybudowana w miejsce dawnej fabryki tytoniu, której fundamenty pochodzą z 1930 r. Nad ziemią mają mieścić się restauracje i w stylu muzealnych sal ekspozycje starożytnych eksponatów i dzieł sztuki. Największą atrakcją ma być jednak możliwość podziwiania morskich głębin z hotelowego pokoju. Wszędzie bowiem możemy korzystać z różnorodnej oferty hotelowych rozkoszy jak Spa, baseny, sauna, masaże, ale nigdzie indziej z hotelowego okna nie będziemy mogli podziwiać morskiej flory w jej naturalnym środowisku