Busko Zdrój to miejsce, do którego trafiliśmy przypadkowo latem tego roku. Przyciągnął nas nowy hotel, który nazwano Słoneczny Zdrój. To, co zaskoczyło nas podczas weekendowego pobytu, to nowoczesna architektura i znakomita kuchnia serwowana w kameralnym i designerskim wnętrzu.

Pobyt był krótki. Nie było nam dane skorzystać z uroków SPA czy poznać lepiej okolicę. Postanowiliśmy to nadrobić jesienią.

Weekend, który rozpoczynał październik, zapowiadał się niezwykle obiecująco. Trasa z Warszawy do Buska Zdroju okazała się przyjemna i pozbawiona niespodzianek. Do Radomia dotarliśmy nowoczesną, dwupasmową trasą. Znakomita droga przywitała nas również w województwie świętokrzyskim. Szybko udało nam się ominąć dynamicznie rozwijające się Kielce i dotrzeć na miejsce.

Otoczenie hotelu jest industrialne, natomiast sam budynek zachwyca współczesnym wzornictwem. Zwłaszcza wieczorem obiekt sprawia niesamowite wrażenie. Nowoczesna bryła w połączeniu ze stylowo oświetlonym wnętrzem czyni budynek najciekawszym w okolicy.

Recepcja okazuje się profesjonalna. Trafiamy do minimalistycznie urządzonego i przytulnego pokoju. Na miejscu zastajemy wysoki standard, którego doświadczaliśmy w takich miejscach jak hotel Tiffi czy Narvil. Poprzeczka została zawieszona wysoko.

Przed kolacją udajemy się na basen i do hotelowego SPA. W SPA zaskakuje nas skala. Obiekt i ilość oferowanych zabiegów czyni pobyt w hotelu niezwykle przyjemnym. Co ciekawe, możemy liczyć na profesjonalne wsparcie lekarzy i niezwykle miłą obsługę. W hotelu znajdziemy zarówno zabiegi relaksacyjne, jak również usługi o charakterze leczniczym. Jesteśmy przecież w Busku Zdroju. Miejscowości, która słynie z unikalnych wód mineralnych, stanowiących panaceum na schorzenia ruchu i układu nerwowego.

W części basenowej korzystamy z sauny fińskiej i sauny infrared. Niemiłym zaskoczeniem okazuje się brak przestrzegania reguł związanych z saunowaniem. Towarzystwo bawiących na miejscu przedstawicieli świata biznesu zachowuje się niezwykle hałaśliwie, uniemożliwiając nam odpoczynek. Rekomendujemy wprowadzenie zasad, które znamy z innych obiektów, choć wiadomo, że każdy gość jest inny i nie zawsze hotel ma wpływ na ich zachowanie. Niedopuszczalne okazuje się wchodzenie na saunę w klapkach czy zasiadanie na deskach w wilgotnych strojach kąpielowych. Sauny i basen reprezentują wysoką jakość, jedyny zgrzyt to zachowanie gości, ale jak wiadomo kulturę każdy z nas wynosi z domu.

Zrelaksowani trafiamy do restauracji. Tu nie ma żadnych niespodzianek. Wita nas znakomita kuchnia podana w nowoczesny sposób i przyrządzona ze świeżych, lokalnych produktów. Klasa sama w sobie. Tutejszy tatar, kaczka czy dania rybne przyciągają gości z całej Polski. Kucharz mógłby śmiało występować w popularnych show kulinarnych w roli jurora. Najwyższy standard.

Wieczór można dodatkowo umilić, racząc się znakomitym winem czy popijając modne drinki w lokalu, który znajduje się na poziomie SPA.

Słoneczny Zdrój to wysoki standard obsługi, bardzo ciekawa architektura i spora ilość gości, którzy zdają się doceniać uroki tego miejsca, trafiając tu coraz liczniej. Miejsce wydaje się idealną przystanią dla rodzin i osób, które pragną podreperować zdrowie w Busku czy Solcu Zdroju.

To również atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy poszukują weekendowego wyciszenia. Smakosze będą również usatysfakcjonowani, gdyż kuchnię hotelową wyróżnia wysoki poziom serwowanych dań a la carte.

Rekomendujemy pobyt w Słonecznym Zdroju. Województwo świętokrzyskie to znakomita alternatywa dla zbyt popularnych, a może przereklamowanych Mazur czy Podhala.

A oto przykładowe pomysły na dłuższe lub krótsze pobyty w hotelu:
Weekend w SPA Czyni Cuda

http://www.slonecznyzdroj.pl/weekend-w-spa

Wczasy Odchudzające „Odpowiednio Jeść + Profesjonalnie Ćwiczyć=Chudnąć”

http://www.slonecznyzdroj.pl/wczasy-odchudzajace

Sylwester w SPA

http://www.slonecznyzdroj.pl/sylwester-w-spa


Więcej na:

http://www.slonecznyzdroj.pl/