Wiele dzieci na świecie wyrosło na filmach Disneya. Nadal jego bajki czarują i mają coraz młodszych fanów, nawet tych duchem. José Rodolfo Loaiza Ontiveros niekonwencjonalnie potraktował kultowych bohaterów Disneya. Jego seria zdjęć „Rozczarowana” jest niepokojąca, ale niezwykle fascynująca.

Nie sposób odwrócić wzroku od czegoś tak wstrząsającego, ale niezmiernie aktualnego w naszych czasach. Temat został inteligentnie przemyślany i opracowany.

Pinokio nieźle sobie radzi z narkotykami i doskonale opanował sztukę zażywania heroiny. Kopciuszek i Śnieżka zapałały do siebie wielką miłością lesbijską, zaś książęta nie pozostają im dłużni i namiętnie się całują. Królik Jessica poprawia swoją urodę przy pomocy chirurgii plastycznej, zaś Zła Wiedźma – nota bene najbardziej normalna z całego towarzystwa – bez skrępowania zasiada na tronie-sedesie.

Na zdjęcia José Rodolfo Loaiza Ontiveros trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka. Docenią je ludzie z poczuciem humoru i dystansem do otaczającej ich rzeczywistości i siebie samych. Bo czyż nie są one odbiciem Hollywood.

Humor dla inteligentnych. Polecamy…

Autor: sj