i-lipo

Co to jest i-lipo?

I-lipo to nowoczesna technologia laserowa przeznaczona do nieinwazyjnej lipolizy laserowej. Na rynek brytyjski wprowadzono ją w 2007 roku przez firmę Chromogenex Technologies LTD. Jest lidera wśród producentów technologii laserowych i IPL przeznaczonych dla Medycyny Estetycznej.

I-lipo to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o utracie nadmiaru centymetrów w obwodzie, a nie chcą poddawać się inwazyjnym zabiegom Medycyny Estetycznej.


Co wyróżnia i-lipo?

Urządzenie i-lipo pozwala na dowolne i kontrolowane modelowanie sylwetki. Jeśli osoba  chudnie i tyje nierównomiernie, i-lipo jest idealne dla niej. Ta innowacyjna technologia pomaga wyszczuplić okolice, których odchudzenie stanowi największy problem. Teraz można zdecydować jaki obszar ma być odchudzony (ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy czy podbródek). Metoda sprawdza się również w przypadku ginekomastii.

 

Urządzenie działa na te komórki tłuszczowe, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry. Redukcja ich zawartości w sposób tradycyjny przy pomocy diety jest praktycznie niemożliwa. Nawet w trakcie ćwiczeń fizycznych, kiedy organizm zwiększa swoje zapotrzebowanie na energię, nie pobiera jej z komórek tłuszczowych, na które działa i-lipo, tylko z tych głębiej położonych. Dlatego, nawet osoby regularnie ćwiczące, mają problem z redukcją tłuszczyku zlokalizowanego tuż pod skórą. I-lipo to potrafi!


Jak działa i-lipo?

I-lipo emituje światło o długości 650-660nm. Jest to tzw. zimny laser. Światło to przenika głęboko w warstwy skóry i kieruje się na komórki tłuszczowe, pod jego wpływem, dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej. Urządzenie działa jedynie na komórki tłuszczowe. Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych. I-lipo nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość. Efekty widać je już po pierwszym zabiegu w postaci utraty centymetrów w obszarze zabiegowym.

 

W trakcie procedury wykorzystuje się również laser biostymulujący, który umieszcza się w okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej traktowanego obszaru. Jego zadaniem jest stymulacja układu limfatycznego, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.

 

Jak wygląda zabieg i-lipo?

Kiedy już zdecydowano, jaki obszar będzie wymodelowany, przychodzi czas na zabieg. Rekomenduje się wykonanie serii min. pięciu zabiegów, w ostępach co dwa dni.

Cała kuracja trwa zatem 4 tygodnie.

 

Procedura jest bezpieczna, nieinwazyjna, kompletnie bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Nie pozostawia na ciele żadnych śladów, trwa zaledwie 20 minut, więc swobodnie można umówić się na zabieg nawet w przerwie na lunch.

 

Przed zabiegiem osoba prowadząca kurację wykonuje dokładny pomiar obszaru, który będzie odchudzany. Wyniki zostaną zapisane i porównane z efektami po zabiegu.

 

Następnie, na obszar odchudzany przykładane są cztery głowice emitujące światło lasera, które powoduje rozpad trójglicerydów. W okolicy węzłów chłonnych zlokalizowanych najbliżej miejsca zabiegu, umieszcza się małe głowice, stymulujące układ limfatyczny, a tym samym usprawniające transport metabolitów, zamienianych później w energię. Po 10 minutach głowice laserowe przekładane są na drugą stronę obszaru odchudzanego, np. brzucha, na kolejne 10 minut...

 

Na jakie obszary można stosować i-lipo?

Ogromną zaletą i-lipo jest to, że można stosować go wszędzie tam, gdzie zgromadził się nadmiar tkanki tłuszczowej trudnej do zredukowania w bardziej tradycyjny sposób jak dieta, czy ćwiczenia. I-lipo modeluje sylwetkę, odchudza obszar, który zaburza proporcje Twojej sylwetki. Urządzenie sprawdza się idealnie na takich partia ciała jak: ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talię, plecy lub podbródek.

 

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu i-lipo?

Przed zabiegiem obszar, który ma być poddany zabiegowi jest dokładnie mierzony w trzech obwodach, każdy odstępie ok. 4cm. Tuż po zabiegu pomiary są wykonywane w tych samych miejscach, dla uzyskania wiarygodnego wyniku. Pacjent uzyskuje utratę centymetrów po każdym zabiegu w serii. Średnio, po jednej sesji jest to 5cm na trzech poziomach pomiaru. Maksymalna wartość jaką uzyskano podczas badań prowadzony na grupie 100 pacjentów to w sumie 12,5cm, z trzech mierzonych obszarów.


Czy efekty zabiegu i-lipo są trwałe?

Jak w przypadku każdej kuracji odchudzającej, uzyskanie pożądanego efektu oraz zachowanie go wymaga zmiany stylu życia.

 

Czy można wybrać tylko jeden obszar do zabiegu i-lipo i jak często mogę go powtarzać?

Można wybrać ich dowolną ilość. Po zakończeniu serii np. na obszarze brzuch, można zająć się kolejną dowolną partią ciała, którą należy odchudzić.

Zabieg może być powtarzany tak często, jak wymaga tego korekcja sylwetki.

 

Czy wymagane są badania przed rozpoczęciem terapii i jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Badania nie są wymagane. Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadza szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zakładana jest karta pacjenta, na której zapisywane są wyniki kolejnych zabiegów.


Przeciwwskazania:

Ciąża

Epilepsja

Choroby nowotworowe

Stosowanie ziół i leków światło uczulających

Metalowe, silnikowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu

Problemy dermatologiczne skóry

Choroby układu krążenia np. zakrzepica

Choroby autoimmunologiczne


Ile kosztuje zabieg i-lipo?

Cena 1 zabiegu na jednym obszarze (brzuch, boczki, uda, pośladki ) to ok. 500 zł.

 

Gdzie można wykonać zabieg?

Klinka medycyny estetycznej BeautymeD

Aleja Komisji Edukacji Narodowej 54, Warszawa (blisko metra Natolin)

Rejestracja telefoniczna: +48 605-905-608, +48 691-209-028

Rejestracja poprzez e-mail: rejestracja@beautymed.com.pl

www.beautymed.com.pl