Ico to imię chłopca, w którego przyjdzie się nam wcielić. W jego wiosce co jedno pokolenie dzieje się niesłychana rzecz: Otóż jedno dziecko zawsze rodzi się zmutowane - wyrastają mu rogi... Jakby tego było mało, takiemu dziecku nie dane jest pożyć.

Kilku konnych jeźdźców zabiera go i odwozi do dziwnego zamku, gdzie jest więzione i skazane na śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach. Taki też smutny los jest pisany bohaterowi. Po serii wypadków, podczas gdy Ico jest już zamknięty w zamku, zauważa on dziewczynkę zamkniętą w wiszącej, dużej klatce. Uwalnia ją. Teraz już ich los jest losem gracza. Na czym polega więc gra? Będziesz, jako Ico, opiekował się dziewczynką, jak i samym sobą. Będziecie musieli się wydostać z przedziwnego zamku i jego okolic. Czasem będziesz bronić dziewczynę przed szarżującym demonem, czasem w ostatniej chwili uratujesz ją przed spadnięciem w przepaść.

Nie wygląda to jednak tak małostkowo! Zobaczysz, że zapałasz do obydwojga bohaterów rzadką sympatią - będziesz robił WSZYSTKO, by JEJ pomóc...To co sprawia największe wrażenie obok grafiki w tej grze, to związek emocjonalny - zarówno między Tobą - Ico a nią, a również między grającym i NIMI. Czegoś takiego jeszcze w grach video nie było. Gdy będziesz biegł trzymając ją z rękę, poczujesz, jak duża odpowiedzialność na Tobie spoczywa. Dbasz o inne życie. Oglądanie całego otoczenia, architektury wnętrz i lokacji na zewnątrz to integralny i niezwykle ważny element gry, wpływająca na unikalny odbiór tej niezwykłej pozycji

Więcej na gamelobby.pl