McDonald's jest symbolem XXI wieku. Wraz z pojawieniem się na świecie, zmienił nie tylko nawyki żywieniowe ludzi, ale przede wszystkim wpłynął też na wiele innych gałęzi we współczesnym świecie. Chociażby świat mody zaczął czerpać coraz więcej inspiracji związanych z szeroko pojętym ''brandem'', i tak hitem stały się koszulki z napisem McDonald's. W krótkim czasie rozpowszechniły się również śmieszne t-shirty związane z junk food. Jak widać, McDonald's stał się ikoną popkultury, kreując zupełnie nowy styl życia.

Teraz nawet ten największy potentat fast foodów zaczyna mieć problemy finansowe. Krążą plotki, że może nawet przestać istnieć! Tego typu spekulacje wywołało zamknięcie aż 3 restauracji na Isalndii. Oznacza to, że Islandia, z kraju bardzo bogatego, przeistoczyła się w kraj biedny i jest jednym z 4 krajów w Europie, które nie posiadają McDonald's. Z drugiej strony, potentat fast foodów ze Stanów Zjednoczonych, nie przyjął się we wszystkich krajach. W Azji nie jest aż tak popularny, tak samo w krajach arabskich.

Ciekawe, kiedy nadejdzie kryzys McDonald'sa w USA. W końcu społeczeństwo Stanów Zjednoczonych staje się coraz bardziej otyłe i rząd stara się temu przeciwdziałać. Zobaczymy co przyniesie następne kilka miesięcy w krainie fast foodów! Jedno jest pewne, zniknięcie tej marki oznacza koniec pewnego działu w historii ludzkości. Miejmy jednak nadzieję, że McDonald's nie przestanie istnieć w naszym konsumpcyjnym świecie, bo to by oznaczało już co najmniej apokalipsę!