Seks w Wielkim Mieście to dla wielu coś więcej niż serial. Dla samotnych kobiet to nadzieja, że nie trzeba być w związku, aby być zaspokojonym. Dla fashionvivtim to prawdziwa biblia mody, która pokazuje jakie będą nadchodzące trendy. Mężczyźni za to mogą się przekonać co kobiety tak naprawdę myślą o nich, o wielkości ich przyrodzenia czy zostawiania brudnych skarpetek w sypialni.
Serial zdobył niezwykłą popularność, pierwsza część filmu była dobra, jednak nie rewelacyjna. Sądząc po ramówce do drugiej części filmu można mieć mieszane uczucia. Jednego możemy być pewni, będą ciekawe stroje, które jak zwykle zainspirują kobiety na całym świecie.
W czołówce Carrie ma na sobie okulary słoneczne z limitowanej kolekcji Mykita & Bernhard Willhelm za $525. Jej biała sukienka pochodzi z firmy Halston, a naszyjnik to Solange Azagury-Partridge za $200. Kopertówka Chanel I co ciekawe buty od Louboutin.
Dziewczyny od czasu do czasu nosiły Loubsy, ale to Manolo Blahnik od zawsze był ich wielką miłością.
Carrie Bradshaw niemal w każdym odcinku mówi o "manolach". W czwartej serii odwiedza ona bogatą garderobę "Vogue’a", gdzie dopada na półce super słynny model Campari, o którym mówi, że do tej pory były dla niej tylko "miejską legendą" i nie wiedziała, czy to cudo istnieje gdzieś naprawdę.

Samantha ma torebkę VBH za $1300 – widocznie kryzys nie objął SwWM, oraz czarne okulary Ray-Ban. Miranda ma na sobie szpilki YSL, a Charlotte ubrana od stóp po głowę cała na różowo w Diorze.

Oprócz pięknych strojów w filmie pojawiają się również przystojni panowie. Na pewno nie jedna kobieta nie będzie mogła oderwać oczu od modela Noah Mills, którego poderwała Samantha.

Wiele osób zarzuca, że w serialu dziewczyny była bardziej dostępne dla każdej z nas. Carrie miała problemy z czynszem, nie stać ją było na kupno swojego apartamentu. Jednak w drugiej części filmu są według wielu „za bogate”. Zbyt bajkowe, za mało rzeczywiste.

Jak Wam się podoba czołówka, przystojniak Noah i ubrania dziewczyn?