Jako pierwsza i jedyna Polka ma szanse odebrać z rąk jej Królewskiej Wysokości Księżniczka Korony Danii Mary, prestiżową nagrodę ECCO Walk In Style.  

Nagroda ECCO Walk IN Style jest wyrazem hołdu dla kobiet, które nie tylko świetnie orientują się w najnowszych trendach modowych, ale także posiadają swój niepowtarzalny styl. ECCO wierzy, że kobiety, które mają wewnętrzną siłę, mają także odwagę i energię by stworzyć własny styl, który będzie naśladowany przez innych. Styl, bowiem można wyrażać również jako dobrą wolę i chęć pomocy innym. Dlatego w tym roku, po raz pierwszy z Polski, nominowana przez ECCO jest Ilona Felicjańska, która prowadzi własną fundację „Niezpominajka”. 

W 2008 nagrodę zdobyła Karen Simonsen. Znana duńska projektantka z Muthe plus Simonsen swoją wygraną – 33 500 EUR – przekazała na Dziecięce Wioski SOS.
W 2009 nagrodę zdobyła norweska dziennikarka Åsne Seierstedt. Jako korespondent wojenny w 2003 roku nadawała z Bagdadu, nawet wówczas, gdy nieopodal jej spadały bomby. Ponadto była jedynym dziennikarzem, który został w Kabulu podczas wojny w Afganistanie. Nagrodę ECCO 33 500 przekazała na szkołę dla dziewcząt w Afganistanie.

To niewątpliwie ogromne zaskoczenie oraz wyróżnienie dla mojej działalności– twierdzi Felicjańska. Cieszę się, że została ona zauważona poza granicami kraju.

W tym roku zwyciężczyni, wybrana spośród grona pięciu nominowanych, do którego należą: Malene Birger z Danii, Kari Traa z Norwegii, Efva Attling ze Szwecji, Dana Schweiger z Niemiec i Ilona Felicjańska z Polski, otrzyma nagrodę w wysokości 33 500 Euro, którą przekaże na cele charytatywne. Szczególnym wyróżnikiem tegorocznej nagrody jest to, że zostanie przekazana właśnie kobietom, które potrzebują pomocy w ich ciężkiej sytuacji życiowej.

Konkurentki Ilony Felicjańskiej do nagrody ECCO

Malene Birger - Dania 

Najbardziej znana Dunka na świecie. Jej ubrania nosi duńska rodzina królewska. W 2009 roku Danish Fashion Institute ogłosił Malene Birger projektantem roku 2009. Jako ambasador dobrej woli UNICEF wspiera dzieci z biednych duńskich rodzin.

Kari Traa - Norwegia 

Mistrzyni olimpijska w narciarstwie. W 2002 roku zadebiutowała jako projektantka mody sportowej. Wspomaga kobiety chore na raka i poszukuje młodych talentów.


Dana Schweiger – Niemcy

Była modelka, prywatnie żona znanego niemieckiego aktora Tiki Schweigera. Założyła firmę „Belly Button”, która produkuje kremy i ubrania dla kobiet w ciąży. Ponadto ma własną fundację, która pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. 


Efva Attling – Szwecja
Była modelka i gwiazda popularnego w latach 80. zespołu X Models. Projektuje ubrania i biżuterię. Od lat walczy o prawa kobiet. Znana z wyrazistych poglądów. 


Event ECCO Walk In Style 2010 otwiera Copenhagen Fashion Week, podczas którego swe projekty zaprezentują najwięksi skandynawscy projektanci. 

Nagrodę ECCO Walk In Style zaprojektował Tobias Mřhl.
Nagrodę podczas gali ECCO Walk In Style wręczy Jej Królewska Wysokość 
Księżniczka Korony Danii Mary.