Preparaty IMAGE Skincare powstały w oparciu o dokonania naukowe w dziedzinie dermatologii, medycyny estetycznej i kosmetologii. Założeniem twórców marki IMAGE było stworzenie silnych preparatów docierających do głębszych warstw naskórka. IMAGE Skincare to amerykańska marka stworzona przez ludzi z pasją. Twórcami marki są Pani Janna Ronert i jej mąż dr Marc Ronert. Laboratorium IMAGE Skincare znajduje się w Palm Beach na Florydzie.
Marka IMAGE Skincare znajduje się w czołówce amerykańskiej listy najbardziej skutecznych preparatów z grupy Kosmeceutyków. Podstawowym zadaniem preparatów tej marki jest spłycenie zmarszczek, naprawianie uszkodzeń wywołanych promieniowaniem UV, utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia oraz stymulacja procesów odnowy naskórka. 
IMAGE Skincare to szeroka oferta produktów: preparaty profesjonalne do wykonywania zabiegów w gabinetach kosmetycznych (peelingi chemiczne i zasługujące na szczególną uwagę preparaty kondycjonujące wraz z opracowanymi konspektami zabiegów) oraz produkty do sprzedaży detalicznej.

1. Peelingi chemiczne o pH: 2,0 (dla Kosmetyczek) i 1,0 (dla lekarzy)  oraz stężeniach od 15% po 70% i TCA:
√ 15%  - owocowo-organiczny
√ 20% - salicylowy, salicylowo-glikolowy
√ 30% - owocowy z Witaminą C i enzymami roślinnymi
√ 40% - glikolowy z retinolem
√ 50% - mlekowo-kojowy
√   7% - płyn Jessner`a

Specjalnie dla lekarzy: 17% płyn Jessner`a, 70% glikolowy z retinolem oraz 12% TCA.

2. Preparaty kondycjonujące o stężeniu 25%:
√ Witamina C
√ Kwas hialuronowy
√ Kwas kojowy
√ Retinol
√ Ubichinon (Koenzym Q)


Peelingi chemiczne proponowane przez Image Skin Care to unikalne połączenie substancji aktywnych ze składnikami chroniącymi skórę i pobudzającymi jej naturalną regenerację (Aloes, Polipeptydy, Mącznica lekarska, Vitamina C, Zielona herbata, Wyciąg z grzybów, Tawuła). Zachwycają zapachami i konsystencjami – płynne żele - bardzo praktyczne i dające pełną kontrolę nad ilością aplikowanego peelingu i miejscem aplikacji. Dodatkowym atutem takich konsystencji jest bardzo duża wydajność produktów, a także możliwość aplikacji 2/3 peelingów podczas jednego zabiegu z uwzględnieniem różnych potrzeb różnych miejsc twarzy – taka możliwość zwiększa atrakcyjność zabiegu dla Klientki.
Preparaty kondycjonujące to doskonale uzupełnienie peelingów. Wykorzystuje się je podczas zabiegów w celu uzyskania efektu synerii czyli wzajemnego uzupełniania się substancji aktywnych co wpływa na skuteczność - efekt zabiegu.

Na szczególna uwagę wśród peelingów chemicznych oferowanych przez Image Skin Care zasługuje najdelikatniejszy peeling owocowy 15% „Organic Passion” o przepysznym zapachu i nietypowym składzie: składniki złuszczające: Papaja, Ananas, Dynia oraz składniki chroniące i regenerujące: Aloes, Polipeptydy, Kwas hialuronowy, Zielona herbata, Ubichinon, Mango.
Peeling ten stosuje się do odświeżenia naskórka, zalecany jest dla skór wrażliwych, zestresowanych, poszarzałych, a nawet dla kobiet w ciąży. Stanowi doskonały wstęp do innych peelingów marki Image.

Hitem wśród peelingów Image Skincare bezsprzecznie jest także peeling z 30% Witaminą C i enzymami roślinnymi. Peeling 30% Witamina C polecany jest dla odwodnionych, przesuszonych, poszarzałych skór, a także dla osób z trądzikiem różowatym (doskonale wycisza stany zapalne).

Peelingi zawierające glikol z retinolem (20%,40%) zalecane są osobom, których skóra traci elastyczność, jest niejednorodna, pojawiły się na niej zmarszczki i przebarwienia.
Peeling 40% wykorzystywany jest także podczas unikalnego zabiegu antycellulitowego i pojędrniajacego na ciało oraz przy zabiegu odmładzającym dłonie.

Na przebarwienia i plamy pigmentacyjne marka Image poleca 50% peeling mlekowo -
kojowy, który skutecznie rozjaśnia miejsca gdzie skóra stała się ciemna. Peeling ten doskonale odświeża naskórek, dodaje blasku skórze i sprawia, że twarz promieniej naturalnym zdrowiem. Marka Image Skincare proponuje także zastosowanie tego peelingu w zabiegu wybielającym dłonie.

Ostatnio wprowadzony przez markę Image płyn Jessner`a (7%, 17%) to roztwór kwasu salicylowego, mlekowego i rezorcyny. Zawarte w roztworze składowe usuwają zmiany hiperkeratotyczne oraz wykazują działanie złuszczające. Połączenie rezorcyny z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym obniża jej toksyczność, a jednocześnie zwiększa właściwości keratolityczne. Miejscowo zastosowany roztwór Jessnera wywołuje zmiany w naskórku podobne do obserwowanych po zastosowaniu retinoidów. Peeling Płynem Jessnera może być delikatny lub intensywny. Zależy to od sposobu nakładania oraz liczby warstw preparatu. Od sposobu i ilości przeprowadzonych zabiegów zależy ostateczny rezultat efektów kosmetycznych.Godne uwagi są preparaty do sprzedaży detalicznej, które w przypadku osób poddających się peelingom stanowią doskonalą pielęgnację zwiększającą efekt zabiegu.

Preparaty IMAGE Skincare do sprzedaży detalicznej to 6 linii produktów:
VITAL C™    Dla skór wrażliwych, przesuszonych, , ze skłonnością do trądziku
różowatego (stężenia witamin od 12 % po 20%)
AGELESS ™Dla skór dojrzałych (stężenia kwasów od 12% po 20%), w tym produkt z
kwasem hialuronowym

CLEAR CELL™ Dla skór z problemami trądzikowymi (stężenia aktywnych substancji 5%,15%)

ORMEDIC Dla wszystkich skór-linia preparatów organicznych (linia z naturalnymi- organicznymi składnikami)
SUN™- Dla ochrony przed słońcem (filtry naturalne)

BODY SPA™-   Dla ciała (polecana także po operacjach chirurgicznych, ciąży)
GRO-MEDIC™- Kuracja na wypadające włosy

Gama Image Skincare dostępna jest tylko w wybranych instytutach-klinikach i aptekach