Zaręczyny w Polsce od lat odbywają się w rodzinnym domu narzeczonej. Na zaręczynowy obiad zostają zaproszeni rodzice, teściowe oraz rodzeństwo. Wtedy mężczyzna przed obiadem klęka przed swoją partnerką i prosi ją o rękę. Oczywiście za zgodą ojca dziewczyny. Na początku lat 90-tych całą imprezę kręciło się na kamerze a później po latach oglądało się na wideo ze łzami w oczach.

Jednak czasy się zmieniają i teraz zaręczyny nabrały troszkę innej formy - bardziej zachodniej.

Na doskonałe zaręczyny proponujemy tutaj kilka wskazówek:

Po pierwsze impreza powinna odbyć się jak najszybciej po tym jak mężczyzna się oświadczył swej partnerce.

Po drugie ostrożnie wybierajcie gości. Każdy kto pojawi się na zaręczynach czuje się zaproszony na ślub. Oczywiście istnieją wyjątki, kiedy planujecie aby sam ślub był skromny i była na nim tylko najbliższa rodzina i przyjaciele.

Po trzecie bądźcie kreatywni! Wasze zaręczyny powinni odwzorować wasz styl życia. Więc jeżeli jesteście domownikami, zróbcie imprezę w domu. Jeżeli często wychodzicie poza dom, to restauracja czy, sala gdzie mamy okazję potańczyć salsę, ogródek z grillem, wszystko będzie dobre, byle się czuć naturalnie.

Po czwarte tradycyjne zaręczyny są organizowane przez rodziców panny młodej, jednak mamy już 21 wiek i spokojnie mogą nam je urządzić znajomi czy świadkowie.

Po piąte nie ważne kto zorganizował imprezę, ważne jest aby później podziękować, za pomocą liściku oraz kupić bilety na koncert, do teatru czy na jakiś mecz

Po szóste zaręczyny powinny być inne niż ślub. Dlatego wybierz dwa różne tematy na imprezy.

Po siódme po toaście nie zapomnij podziękować wszystkim za przybycie

Po ósme postaraj się aby rodzice z obydwóch stron się zaprzyjaźniły. Wesele wtedy zawsze będzie łatwiejsze.

Po dziewiąte ubierz się na luzie. Już na weselu będzie ciężko nosić balową sukienkę lub ciasny garnitur.

Po dziesiąte bawcie się dobrze!Jakie były Wasze zaręczyny?! Podzielcie się z nami!