Design robi się coraz barwniejszy i skomplikowany. Już nie chodzi tylko aby zaspakajał podstawowe potrzeby, jak funkcja i estetyka. Od nowoczesnego wzornictwa wymaga się, aby był interesujący i oryginalny. Ten trend najlepiej widać w świecie zegarków. Coraz więcej czasomierzy niczym nie przypomina tradycyjnego odczytu czasu. Trzeba przy nim sporo pogłówkować, rozmyślać, a nawet przeczytać instrukcję obsługi.
Przełomem wśród zegarków stała się niewątpliwie Nooka. W jej ślady poszły inne firmy, które postawiły na innowacyjność, na innowatorski odczyt czasu. Właściciel Nooki, Matthew Waldman należy do osób, które bez wątpienia zmieniają rzeczywistość. Czas jest przedstawiony linearnie i graficznie za pomocą kombinacji kresek i kropek. Jest to zupełnie nowy wymiar zegarków. Nie ma na nich wskazówek ani zaznaczonych godzin.
Unikalne kształty i nietuzinkowe wyświetlacze zaskakują przyszłego właściciela, tak jak i jego otoczenie. Decydując się na taki zegarki, musicie być przygotowani, że pewno wiele razy usłyszycie „a jak to działa?” itp.
Inteligenty nie znaczy nudny design. Zazwyczaj „skomplikowane” zegarki występuje w całej gamie kolorów, jak różowym, fioletowym, żółtym, pomarańczowym, zielonym, niebieskim, białym czy czarnym.

W galerii przedstawiliśmy Wam kilkanaście bardzo innowatorskich zegarków. Jak Wam się podoba taki skomplikowany odczyt czasy?