Jedną z firm, która zbiera niemal wyłącznie pozytywne opinie na temat swoich produktów, czy to pojedynczych urządzeń, czy właśnie całych, kompleksowych systemów sterowania ogrzewaniem, jest firma Danfoss – potentat na rynku produktów i technologii dla klimatyzacji i ogrzewnictwa wywodzący swoje tradycje i doświadczenie od 1933 roku.

Danfoss Link

Czym jednak jest topowy produkt firmy, znany szerzej jako Danfoss Link i jakie zalety ma jego zastosowanie w naszym domu? Czy instalacji systemu trzeba dokonać już na etapie budowy domu, czy możliwe jest stosunkowo bezinwazyjne doposażenie naszych pomieszczeń w inteligentny system grzewczy?

Intuicja i prostota montażu

Danfoss Link to intuicyjny system sterowania ogrzewaniem w domu. W najprostszej wersji składa się on z termostatów przy grzejnikach oraz jednostki centralnej – komunikacja między wszystkim elementami układu odbywa się drogą radiową. Dzięki temu montaż całej instalacji w domu jednorodzinnym jest szybki i prosty – od momentu rozpakowania zestawu do zaprogramowania temperatury we wszystkich pomieszczeniach nie powinno upłynąć więcej niż dwie godziny!

Różne temperatury!

Danfoss Link daje nam możliwość ustawienia osobnej temperatury dla każdego z pomieszczeń przyłączonych do systemu. Co jednak istotne, możemy ustawiać temperaturę zarówno na termostacie w danym pomieszczeniu, jak i z poziomu jednostki centralnej, która daje nam podgląd na temperaturę we wszystkich pomieszczeniach.

Największą innowacyjnościa w przypadku systemu Danfoss Link jest jego integracja z technologiami mobilnymi – odbiorniki komunikują się z centralką drogą radiową, ale również dzięki połączeniu z

Internetem oraz instalacji odpowiedniej aplikacji na naszym smartphonie mamy możliwość sterowania systemem z niemal każdego miejsca na świecie. W każdej chwili możemy nie tylko sprawdzić temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, ale również dzięki kilku kliknięciom na ekranie smartphona ustawić pożądaną temperaturę – daje to między innymi możliwość podniesienia temperatury w domu przed naszym powrotem!

Wymierne oszczędności?

Danfoss Link to jednak nie tylko komfort cieplny związany z różnymi upodobaniami domowników, ale również oszczędności związane z kosztami ogrzewania. Koszt inwestycji w system firmy Danfoss to około 3.000 złotych, co w zależności od innych źródeł ciepła (sieć ciepłownicza, gaz ziemny, kocioł olejowy) może być inwestycją zwracającą się w przedziale od dwóch do pięciu lat. Wszystkie statystyki i wyniki systemu Danfoss jasno podają, że korzystanie z jego możliwości to zawsze realne oszczędności!

Oszczędności finansowe wynikają z pełnej możliwości konfigurowania systemu. Może zaprogramować niższą temperaturę, a tym samym niższe zapotrzebowania na energię wtedy, gdy nie ma nas w domu, czy chociażby w środku nocy. Sterowanie systemem z poziomu smartphona daje nam możliwość uruchomienia ogrzewania dopiero na chwilę przed przyjściem do domu – jest to istotne przy prowadzeniu aktywnego trybu życia i niestandardowych godzinach pracy.

Elegancja i wzornictwo

Warto mieć również na uwadze to, że inteligentny system ogrzewania powinien być nie tylko praktyczny i użyteczny, ale również swoim designem wpisywać się w całokształt nowoczesnego domu pełnego innowacyjnych technologii. Doskonałe wzornictwo termostatów oraz prostota jednostki centralnej wyposażonej w 3,5 calowy ekran dotykowy sprawiają, że system jest bardzo dyskretny, a zarazem z łatwością dopasowujący się do niemal każdego otoczenia.

Czy warto zatem zainwestować w system Danfoss Link? W większości przypadków będą to wymierne oszczędności finansowe i wprowadzenie wielu udogodnień w zarządzaniu temperaturą w naszych pomieszczeniach, jednak zawsze warto przed instalacją zorientować się w kosztach (w przypadku wielu pomieszczeń koszt instalacji może wzrosnąć), sprecyzować własne wymagania co do systemu oraz dokładnie przeliczyć potencjalne oszczędności na konkretnym, własnym przykładzie.

ŹRÓDŁA:

http://danfosslink.com/pl/danfoss-link-pl/

http://homeowners.danfoss.pl/home/

http://www.domkowicz.pl/artykuly/ogrzewanie/sterowniki-ciepla/precyzyjna-bezprzewodowa-regulacja-ogrzewania-w-calym-domu